Mladí cyklisté ze Znojemska uspěli v dopravní soutěži. Kravsko ovládlo celostátní finále
Dopravní soutěž mladých cyklistů letos opět prověřila znalosti a dovednosti žáků základních škol. Mladí cyklisté ze Znojemska se prosadili v okresním i krajském kole a úspěšně reprezentovali region také v celostátním finále. Největšího úspěchu dosáhla ZŠ a MŠ Kravsko, která v I. kategorii zvítězila v celostátní soutěži. ZŠ Jevišovice se ve II. kategorii umístila na 7. místě.
Reklama
Dopravní soutěž mladých cyklistů je tradiční postupovou soutěží zaměřenou na dopravní výchovu, bezpečný pohyb dětí v silničním provozu a praktické zvládnutí situací, se kterými se mladí cyklisté mohou setkat v běžném životě. Soutěžící prokazují znalosti pravidel silničního provozu, absolvují jízdu po dopravním hřišti, jízdu zručnosti a nechybí ani oblast první pomoci.
Okresní kolo pro okres Znojmo se uskutečnilo ve čtvrtek 14. května v areálu Základní školy JUDr. Josefa Mareše a Mateřské školy ve Znojmě. Soutěž byla určena čtyřčlenným smíšeným družstvům základních škol ve dvou věkových kategoriích. V I. kategorii zvítězila ZŠ a MŠ Kravsko, ve II. kategorii byla nejúspěšnější ZŠ Jevišovice. Nejlepším jednotlivcem okresního kola se stal Ondřej Němec ze ZŠ Jevišovice.
Úspěch škol ze Znojemska pokračoval také v krajském kole, které se konalo 8. června v Brně. V I. kategorii zde zvítězila ZŠ a MŠ Kravsko, ve II. kategorii obsadila první místo ZŠ Jevišovice. Obě družstva si tak zajistila postup do celostátního finále.
Celostátní finále Dopravní soutěže mladých cyklistů se uskutečnilo 18. června v Rožnově pod Radhoštěm a Valašském Meziříčí. ZŠ a MŠ Kravsko v I. kategorii navázala na předchozí úspěchy a v celostátní konkurenci obsadila 1. místo. ZŠ Jevišovice reprezentovala znojemský okres ve II. kategorii a umístila se na 7. místě.
Výsledky znojemských škol jsou oceněním nejen pro samotné žáky, ale také pro pedagogy, rodiče a všechny, kteří se jejich přípravě dlouhodobě věnují. Soutěž je důležitou součástí dopravní prevence. Děti si díky ní upevňují pravidla bezpečného pohybu na silnici, učí se správně reagovat v dopravních situacích a získávají zkušenosti, které mohou využít při každodenní cestě do školy, na kroužky i ve volném čase.
Na organizaci okresního kola se podíleli Ministerstvo dopravy – BESIP, Městský úřad Znojmo – odbor dopravy, Policie České republiky, Autoškola Chládek, Autoškola ELKO, Základní škola JUDr. Josefa Mareše, Oblastní spolek Českého červeného kříže Znojmo, Centrum Amavet – Junior Brno a Cyklo klub Znojmo.
Město Znojmo děkuje všem organizátorům, rozhodčím, školám i partnerům, kteří se na přípravě a průběhu soutěže podíleli. Gratulace patří všem soutěžícím za jejich výkony a znojemským školám za výbornou reprezentaci okresu v krajském i celostátním kole.
Simona Chmelíková DiS.
koordinátorka projektu Zdravé město Znojmo








