Ředitel Tomáš Rothröckl o tom, jak systém fotopastí na lidi funguje, mluvit nechce
Nejednou na stránkách týdeníku Znojemsko čtenáři - a potažmo také starostové obcí - kritizovali, jak striktně omezující a nekomunikativní formou bývá někdy prováděna ochrana přírody v teritoriu Národního parku Podyjí. V současné době zpracováváme údaje o fotografických pastech, které jsou v Podyjí rozmístěny podobně, jako je tomu v rakouském Národním parku Thayatal.
Naše redakce obdržela informaci o postihu dvou návštěvnic Podyjí, které byly pokutovány za to, že se ocitly v oblasti Vraní skály, kde je pohyb lidí přísně zapovězen.
Do čtvrthodiny se dostavil pracovník parku a udělil narušitelkám pokutu čtyř set korun (každé z nich po dvou stech korunách).
Rychlost tohoto postihu umožnila fotopast, která je údajně propojena s mobilní aplikací příslušného pracovníka ostrahy parku, potažmo s mobilním telefonem samotného ředitele parku.
Zajímalo nás tedy, kterak je tento způsob sankcí sofisticky praktikován.
Logicky jsme se tedy obrátili na toho nejvyššího, na Tomáše Rothröckla a položili mu následující dotaz.
Můžete sdělit, kolik fotopastí bylo umístěno v areálu Podyjí – konkrétně na kterých místech – a jak systém funguje? Tyto automatizované fotoaparáty jsou údajně propojené s mobilní aplikací pracovníků parku, takže v případě pohybu v místech, kam je vstup zakázán, mohou být narušitelé pokutováni ve velice krátkém čase.
Snad do patnácti minut. Odpovídá tento časový limit skutečnosti, anebo je delší?
Třebaže na naše dotazy Tomáš Rothröckl odpověděl vyhýbavě, anebo dokonce vůbec, považujeme za užitečné jeho repliku zveřejnit v plném znění.
Naše organizace skutečně již druhé desetiletí využívá různorodých technických prostředků k zajištění úkolů v terénu Národního parku Podyjí a jeho…
Reklama
Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.