logo
|
Přihlášení
Aktivace předplatného
Nezávislé noviny s tradicí od roku 1919
  • Úvod
  • Události
  • Krimi
  • Kultura
  • Sport
  • Rubriky
    • Jak to vidí studenti
    • Divoký zelinář
  • O nás
  • Předplatné
  • Kontakty
  • Vydání
Události
21.4.2020 00:00

Čtyřicetitisícová petice odhaluje naši neschopnost

Každé všední ráno učitelé nejprve ze svého domova pomocí počítačové techniky diskutují a podle rozvrhu si rozdělují on-line výuku s žáky. Proberou novinky a rozdělí si po třídách videokonference. Minimálně jednou týdně probírají výuku i s vedením školy. K dispozici přitom mají bezplatný přístup do elektronických databází knihoven, tedy ke všem odborným publikacím, které jsou k dispozici on line. Celý proces efektivně řídí a kontroluje Ministerstvo školství. Sci-fi, o kterém si učitelé, žáci a rodiče mohou nyní v době karantény nechat jen zdát? V České republice ano, ovšem v sousedním karanténním Rakousku takto dnes školská výuka skutečně probíhá.


Tyto fotografie zasílají rodiče na adresu základní školy JUDr. Mareše v rámci domácích aktivit dětí; foto: archiv školy JUDr.Mareše
Tyto fotografie zasílají rodiče na adresu základní školy JUDr. Mareše v rámci domácích aktivit dětí; foto: archiv školy JUDr.Mareše
Tyto fotografie zasílají rodiče na adresu základní školy JUDr. Mareše v rámci domácích aktivit dětí; foto: archiv školy JUDr.Mareše

Naše ministerstvo vydává jen nepravidelná doporučení a výuku v podstatě ponechává na jednotlivých školách.

„Nemáme žádná celorepubliková nařízení. Úkoly zadáváme individuálně, jak uznáme každý za vhodné. A je v tom bohužel chaos. Snažíme se samozřejmě řídit tematickými plány a k nim přidáváme individuální zkušenosti a profesionální pedagogickou odpovědnost,“ říká jedna z učitelek v regionu, která nechce být jmenována.

„Někteří moji kolegové žáky, a tím často i jejich rodiče přetěžují zbytečnými úkoly a myslí si, že na světě existuje jen jejich předmět. Bohužel, taková je realita,“ stěžuje si.

A není zdaleka jediná. V podobném duchu hovoří i její kolegové z dalších škol. Sjednocené není ani to, jak s žáky komunikují. Někteří jim posílají e-maily, jiní se s nimi spojují přes různé chatové aplikace, jako je například skype, komunikuje se i prostřednictvím oficiálních školních webů.

„Žádné centrální pokyny jsme skutečně na rozdíl od Rakouska neobdrželi, musíme se s tím popasovat sami,“ potvrzuje pak ředitelka Základní školy v Kuchařovicích Alena Vavroušková.

„Všechno je v podstatě na našem uvážení, a také na tom, jaké máme technické zázemí. Naštěstí ve třídách nemáme moc dětí a můžeme kontaktovat jednotlivé rodiče i telefonicky. Nedávno jsme nastartovali on-line výuku angličtiny a minulý týden takto začali učit každý den i ostatní předměty. Když se děti poprvé viděly na obrazovce, byly…

Celý článek najdete v aktuálním vydání Znojemska na všech novinových stáncích nebo online zde.

Alžběta Janíčková

< V soběstačnosti nemocnice pokulhává
Vyprávění s Honzou Vyskotem o sportovním dění na ZŠ Mládeže >
7699fb9b-1.png
Klíšťata útočí s mimořádnou intenzitou, odborníci varují před encefalitidou
1cc5ba7e-1.jpeg
Den Země na České
acb8b8eb-1100x0-1-3dd9e68d-1000067024.jpeg
Byt s propadlou podlahou měl problémové nájemníky
58871e9e-img-7450-c.jpeg
Charitativní běh Wings4Life v Retzu: Úspěch navzdory nepřízni počasí

Naši partneři

NESON s.r.o. - vydavatel týdeníku Znojemsko
Mariánské náměstí 965/6
669 02 Znojmo
IČ: 00351385, DIČ: CZ00351385

Obchodní podmínky

Ochrana osobních údajů

Ceník inzerce

Odběr novinek e‑mailem

Zadejte svůj e-mail a už Vám neutečou žádné novinky

Comgate

Znojemsko 2024, Copyright © NESON s.r.o.

eclair design | Pagebuilder

logo
Úvod
Události
Krimi
Kultura
Sport
Rubriky Submenu
Jak to vidí studenti
Divoký zelinář
O nás
Předplatné
Kontakty
Vydání
Přihlášení
Aktivace předplatného
×