Jan Grois: Nekandiduji za ČSSD, poněvadž chci zůstat nadstranickým

Starosta Znojma Jan Grois minulý čtvrtek oficiálně oznámil svou kandidaturu na příštího znojemského senátora. Senátní volby se ve volebním okrsku Znojmo budou konat letos na podzim. První kolo je naplánováno na třetího a čtvrtého října, druhé kolo o týden později.


 


Mladý znojemský starosta Jan Grois z ČSSD, který si svou prací získal na jihu Moravy spoustu příznivců, bude na Znojemsku na funkci senátora kandidovat poprvé. Ve volbách do Senátu má ambici spojit celé Znojemsko v jeden hlas.

„Myslím, že nový znojemský senátor by měl být nadstranický. Měla by to být především osobnost, která dokáže lidi stmelovat, a ne je rozdělovat. Proto nepůjdu do těchto voleb v barvách ČSSD, ale pouze jako Jan Grois. Jsem vděčný hnutí Starostové a osobnosti pro Moravu, které mi umožnilo kandidovat do Senátu jako osobě nebo, chcete-li, osobnosti našeho regionu.”

Ještě na začátku měsíce přitom nebylo jisté, že Grois bude do Senátu vůbec kandidovat. Po událostech uplynulých dní, kdy lidé kvůli znojemskému obchvatu posílali starostovi mnoho povzbudivých zpráv a emailů a žádali ho, aby ve své práci vytrval, dospěl Jan Grois k jednoznačnému závěru.

„Pokud je naším společným cílem mít v této zemi lepší zákony, které obcím umožní stavět rychleji obchvaty, zákony, které už nebudou přehlížet bezpráví a nespravedlnost, zákony, které nebudou zvýhodňovat jedince na úkor veřejného zájmu, pak ano. Budu kandidovat,” uvedl Jan Grois.

Svou kandidaturu vnímá Grois jako logické pokračování své dosavadní práce. Podle svých slov je připraven dobře a věrně vykonávat úřad senátora se vší vážností a energií, která tomuto úřadu náleží.

„Za uplynulých deset let jsem se v politice naučil, co znamená bojovat za lidi. A se stejnou vervou a úsilím hodlám bojovat za náš okres v Senátu,” potvrdil Jan Grois.

Svou volební kampaň odstartuje Grois na začátku srpna. Chce v ní vsadit hlavně na kontakt s voliči. Starosta Znojma je totiž znám svým kontaktním vystupováním. Nebojí se chodit mezi lidi a často se ptá spoluobčanů na jejich názory, naslouchá jim a řeší jejich problémy.

Vizitka Jana Groise

Jan Grois (*1980), kandidát na senátora v okrese Znojmo, je mladý znojemský starosta z ČSSD, který si na Znojemsku získal spoustu příznivců pro svou pracovitost, otevřenost a pozitivní energii. V komunální politice působí Jan Grois od roku 2010. Nejprve byl místostarostou a posléze starostou druhého největšího města na Moravě. Ve volbách do Senátu má ambici spojit celé Znojemsko v jeden hlas. Proto nejde do voleb v barvách ČSSD, ale pouze jako Jan Grois. Pokud by Grois ve volbách uspěl, stane se historicky jedním z nejmladších senátorů v dějinách horní komory českého Parlamentu. V době voleb mu bude 40 let a 134 dní.

-rz-

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *