Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Počet nemocných stoupá, nemocnice chystají zákaz návštěv

16.02.2018 - 11:56

Nemocnost akutními respiračními infekcemi dosáhla v Jihomoravském kraj ke dni 16. února hodnoty téměř dva tisíce nemocných na sto tisíc obyvatel. Byl tak zaznamenán nárůst nemocnosti zejména u osob produktivního věku a zvýšil se podíl nemocných chřipkou. 

Novým starostou Znojma je Jan Grois

14.02.2018 - 11:04

Na svém pondělním zastupitelstvu zastupitelé zvolili nového starostu. Stal se jím současný místostarosta Jan Grois, který ve funkci starosty nahradí Vlastimila Gabrhela, jenž rezignoval na konci ledna. Zastupitelé zvolili také nového místostarostu a předsedu finančního výboru.

Falešní plynaři

13.02.2018 - 06:00

Od začátku roku evidují policejní orgány již dva případy, kdy starší občany okradli falešní plynaři.

Nemoci sužují děti a seniory

12.02.2018 - 06:00

Citron, paralen a šup do postele. Věta, která v posledních dnech zní v nejedné domácnosti jako každodenní zprávy. Republiku zužuje epidemie akutních respiračních nemocí a navíc znojemský region patří k nejvíce postiženým. Přesto ještě stále není tak zle, před rokem totiž bylo z pohledu hygieniků ještě hůř. 

Křesťanství se dá zneužít k násilí stejně jako islám, tvrdí známá reportérka Pavla Jazairiová

11.02.2018 - 06:00

Poslední lednový víkend patřil ve Znojmě nejen prezidentským volbám. Ve stejné budově Soukromé vysoké školy ekonomické v Louce, kam lidé přicházeli do jedné z volebních místností v hojném počtu hlasovat, probíhalo rovněž setkání cestovatelů Cesty světem. Organizátoři opět pozvali známou osobnost, někdejší redaktorku zahraničního vysílání Českého rozhlasu, překladatelku a také  známou spisovatelku Pavlu Jazairiovou. 

Začal skákat, a přestal nosit pětky

11.02.2018 - 06:00

Jak jsme již informovali ve Znojemsku č. 5 v článku Borci skákali v Louce, ve Znojmě proběhl jednodenní parkourový workshop. Organizovala ho populární skupina Zohir v rámci festivalu Cesty světem. Parkour, to není jen skákání na koních, ale také nový sportovní fenomén, představující určitý životní styl. Muž provozující parkour je traceur, žena pak traceuse. Pomocí vlastního těla překonávají plynule různé překážky v okolním prostředí – zábradlí, betonové zídky, skály. Jejich kouskům se lidé obdivují na internetu a často nevěří svým očím. Jedním z takových borců je také třiadvacetiletý Michal Němec. 

Zdravou školní jídelnou se může chlubit školka na Pražské

10.02.2018 - 06:00

Certifikát opravňující držitele užívat titul Zdravá školní jídelna získala Mateřská škola Pražská. Podařilo se jí splnit nastavená kritéria kvality a stala se druhou znojemskou školní jídelnou s tímto titulem. 

Miroslavské finanční otřesy

08.02.2018 - 06:00

Trest odnětí svobody na dva roky, ale s podmíněným odkladem na třicet měsíců. Takový verdikt znojemského soudu si zřejmě s ulehčením vyslechla bývalá účetní J. N. z Domu s pečovatelskou službou v Miroslavi. Během tří let odtud zpronevěřila téměř jeden a půl milionu korun. Případ vyšel najevo v dubnu roku 2016, o místo kvůli tomu přišel i dlouholetý ředitel zařízení Oto Schlesinger. Možný stín podezření i nad jeho osobou tím soud definitivně vyvrátil.

Požár zničil část rodinného domu, škoda dosáhla milionu korun

07.02.2018 - 09:23

Informaci o požáru v prvním patře rodinného domu v Šanově přijalo jihomoravské hasičské operační středisko čtyřiatřicet minut po půlnoci v úterý 6. února. Na místo ihned vyslalo dvě profesionální a tři dobrovolné jednotky.

Půl tisícovky studentů proti drogám

06.02.2018 - 06:00

Policie již třetím rokem realizovala preventivní akci Nedej drogám šanci, která je určena pro rizikovou skupinu studentů prvních ročníků středních škol. Díky podpoře Města Znojma se vše odehrálo v Hotelu Dukla.

Teplý, deštivý, zamračený, ale bez extrémů, takový byl letošní leden

06.02.2018 - 06:00

Letos se více radovali ti, kteří chtějí ušetřit za topení, sníh a mrazy nemají příliš v lásce a zavírají před nimi dveře. 

Priority na dva roky jsou na internetu

06.02.2018 - 06:00

Akční plán rozvoje města Znojma pro období 2018 – 2019 je už veřejně přístupný na www.znojmo-zdravemesto.cz. Jde o dokument navazující na Strategický plán rozvoje města a jsou v něm zaneseny priority, přehled probíhajících projektů i těch nových. Najdete v něm také vyhrazené částky v rozpočtu na jednotlivé projekty.  

Proč mít sídlo v Brně, když podnikám na Znojemsku?

05.02.2018 - 10:40

V současnosti není těžké narazit ve svém okolí na někoho, kdo vlastní firmu. Podnikání se nerozmáhá pouze ve větších městech, ale i na venkově, a ačkoliv se může jednat o podnikatele, kteří provozují například autoservis či služby v IT a nikdy nevycestují do většího města, není nic výjimečného, když mají tito lidé oficiální sídlo své firmy vedené ve velkoměstě jako je například Brno nebo Praha. Proč se čím dál tím více podnikatelů uchyluje právě k této volbě?

Bez řidičáku s alkoholem

05.02.2018 - 06:00

Stalo se to nejednou, stalo se to i tentokrát, a to v Božicích. A stane se to i v budoucnu. Šofér před jízdou pil a zavinil dopravní nehodu. 

Peníze pro investice a školství, do sociálních služeb i příměstských částí a na snížení dluhů

05.02.2018 - 06:00

V roce 2018 bude Město hospodařit s celkovými příjmy ve výši 769 milionů a s výdaji 883 milionů korun. Rozdíl mezi příjmy a výdaji bude kryt přebytky rozpočtu z let 2016 a 2017. Prioritu v rozpočtu budou mít investice, školství, sociální služby a příměstské části. 

Kdo je Jan Matoušek, patron znojemského kluziště

04.02.2018 - 06:00

Patronem nového umělého kluziště na Horním náměstí ve Znojmě se stal olympionik Jan Matoušek. 

Bez elektřiny

03.02.2018 - 06:00

Úterý 6. 2. 2018

7.15 - 15.00 hodin

Horní Leska

Připadal jsem si, jako bych doprovázel Sinatru, popisuje zážitky z ojedinělého koncertu Karel Fojtík

03.02.2018 - 06:00

V neděli 21. ledna, zaplnili diváci do posledního místečka hlediště znojemského divadla kvůli jedné z nejpůsobivějších událostí letošního znojemského JazzFestu. Možná i v celé jeho jedenáctileté historii. Během koncertu Big Bandu Základní umělecké školy Znojmo a věhlasného slovenského jazzového zpěváka Petera Lipy se vytvořila téměř hmatatelná a neopakovatelná atmosféra. Koncert charakterizovala spontánní, kvalitní hudba, nadšení diváků, také ale originální humor a uvolněné prostředí lehce umocněné znojemskými víny nalévanými o přestávce ve foyeru. Spojit Petera Lipu, bravurního zpěváka evropské úrovně, s amatérskou swingovou skupinou byl trochu risk, ale nezapomínejme, že za přípravou stál kapelník Karel Fojtík, zdejší hudební pedagog a výborný muzikant s bohatou profesionální kariérou. Položila jsem mu několik otázek.

Kolumbus pomohl již 340 žákům a studentům, a bude pokračovat

02.02.2018 - 06:00

Projekt Kolumbus pokračuje i letos a s ním i jeho část Znojmo mluví anglicky. Žáci základních škol, studenti i čerství absolventi s trvalým bydlištěm ve Znojmě a jeho městských částech tak mohou o proplácení úspěšně složeného certifikátu z angličtiny i němčiny žádat i v roce 2018. Kromě toho pokračuje podpora výuky jazyků přímo na školách, které město zřizuje.

Věže Kapucínské zahrady vyhlížejí první návštěvníky

01.02.2018 - 06:00

Téměř tři měsíce trvaly opravy dvou věží areálu Kapucínské zahrady, které jsou součástí historického středověkého opevnění a navazují na městské hradby. Nyní nabízejí nejen neokoukaný výhled, jejich zpřístupnění rozšíří navíc i turistikou nabídku. Znojemská Beseda, která bude mít provoz věží na starost, plánuje nový prohlídkový okruh po znojemském hradebním opevnění.  

Starší články:    stránka 1   stránka 2   stránka 3
Přístupy: 9388380