Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Leoš Lang je znojemským rytířem s číslem 99 na dresu, i když vypadá jako anděl

25.05.2018 - 10:13

O právě uplynulé neděli se Znojemští rytíři konečně dočkali prvního domácího utkání základního kola ve své 3. divizi rakouské ligy amerického fotbalu. Tím, kdo na sebe dokázal na trávníku opět silně strhnout pozornost, byl hráč s dresem číslo 99 - Leoš Lang!

Ministerstvo zaspalo, hrozí nám nedostupnost lékařské péče, varuje krumlovský starosta Tomáš Třetina

18.05.2018 - 13:34

Moravský Krumlov je půvabné město svlažované ze tří stran řekou Rokytnou. Donedávna sem mířily tisícovky zájemců kvůli veleslavné Slovanské epopeji. Brzy se však může stát, že daleko víc než slavné dílo Alfonse Muchy přemístěné do Prahy budou Krumlovu chybět lékaři. Upozorňuje na to tamější starosta Tomáš Třetina. 

Roman Šťavík alias Brumla patří mezi nejtěžší hráče Znojmo Knights

14.05.2018 - 15:13

V dnešním rozhovoru s rytířem ze znojemského týmu amerického fotbalu padla volba na Romana Šťavíka; hráče z útočné lajny, který patří mezi ty klubově nejmladší. 

Křesťanství se dá zneužít k násilí stejně jako islám, tvrdí známá reportérka Pavla Jazairiová

11.02.2018 - 06:00

Poslední lednový víkend patřil ve Znojmě nejen prezidentským volbám. Ve stejné budově Soukromé vysoké školy ekonomické v Louce, kam lidé přicházeli do jedné z volebních místností v hojném počtu hlasovat, probíhalo rovněž setkání cestovatelů Cesty světem. Organizátoři opět pozvali známou osobnost, někdejší redaktorku zahraničního vysílání Českého rozhlasu, překladatelku a také  známou spisovatelku Pavlu Jazairiovou. 

Začal skákat, a přestal nosit pětky

11.02.2018 - 06:00

Jak jsme již informovali ve Znojemsku č. 5 v článku Borci skákali v Louce, ve Znojmě proběhl jednodenní parkourový workshop. Organizovala ho populární skupina Zohir v rámci festivalu Cesty světem. Parkour, to není jen skákání na koních, ale také nový sportovní fenomén, představující určitý životní styl. Muž provozující parkour je traceur, žena pak traceuse. Pomocí vlastního těla překonávají plynule různé překážky v okolním prostředí – zábradlí, betonové zídky, skály. Jejich kouskům se lidé obdivují na internetu a často nevěří svým očím. Jedním z takových borců je také třiadvacetiletý Michal Němec. 

Proč mít sídlo v Brně, když podnikám na Znojemsku?

05.02.2018 - 10:40

V současnosti není těžké narazit ve svém okolí na někoho, kdo vlastní firmu. Podnikání se nerozmáhá pouze ve větších městech, ale i na venkově, a ačkoliv se může jednat o podnikatele, kteří provozují například autoservis či služby v IT a nikdy nevycestují do většího města, není nic výjimečného, když mají tito lidé oficiální sídlo své firmy vedené ve velkoměstě jako je například Brno nebo Praha. Proč se čím dál tím více podnikatelů uchyluje právě k této volbě?

Připadal jsem si, jako bych doprovázel Sinatru, popisuje zážitky z ojedinělého koncertu Karel Fojtík

03.02.2018 - 06:00

V neděli 21. ledna, zaplnili diváci do posledního místečka hlediště znojemského divadla kvůli jedné z nejpůsobivějších událostí letošního znojemského JazzFestu. Možná i v celé jeho jedenáctileté historii. Během koncertu Big Bandu Základní umělecké školy Znojmo a věhlasného slovenského jazzového zpěváka Petera Lipy se vytvořila téměř hmatatelná a neopakovatelná atmosféra. Koncert charakterizovala spontánní, kvalitní hudba, nadšení diváků, také ale originální humor a uvolněné prostředí lehce umocněné znojemskými víny nalévanými o přestávce ve foyeru. Spojit Petera Lipu, bravurního zpěváka evropské úrovně, s amatérskou swingovou skupinou byl trochu risk, ale nezapomínejme, že za přípravou stál kapelník Karel Fojtík, zdejší hudební pedagog a výborný muzikant s bohatou profesionální kariérou. Položila jsem mu několik otázek.

Aktivita ODS před volbami stoupá, předsedou MUDr. Karel Podzimek

17.01.2018 - 06:00

V minulých letech zdejší občanští demokraté nebyli příliš vidět, ani slyšet. Výsledek na sebe nedal dlouho čekat.

Kristkův dům sisyfovským Balvanem v čase

16.01.2018 - 16:28

Franz Kafka prohlásil, že život je otázkou doupat. O jednom takovém doupěti vám budu vyprávět. Jde o dům surrealistického čaroděje Lubo Kristka (nikoliv Luba, poněvadž Mistr je nesklonný jazykově i lidsky).

Kdo v turistickém ruchu něco znamená, na Regiontouru chybět nebude

15.01.2018 - 14:45

Brněnská výstava Regiontour 2018 je za dveřmi. Mezinárodní veletrh turistických možností se uskuteční ve dnech 18.-21. ledna na brněnském výstavišti.

Muzeum motorismu obohaceno o „dámskou“ expozici

09.01.2018 - 06:00

Muzeum motorismu, které se nachází u mostu přes Dyji pod Znojemskou přehradou, dávno není jen o starých motocyklech, automobilech a stacionárních strojích. Jsou tam umístěny dětské hračky, a opět, jak napovídá název muzea, jsou spjaty s motorismem, i když pochopitelně v miniaturních rozměrech. Vystavena je tam řada starých dětských autíček od miniaturních, až po ta větší. A stáří? Od první republiky zhruba do 80. let minulého století. Majitel soukromého muzea Jan Drozd o tom ví svoje.

Bolest na duši se časem projeví i na fyzickém těle, říká terapeutka Miriam Arianna

31.12.2017 - 10:00

Terapie, numerologie, semináře, muzikoterapie a další oblasti duchovní pomoci, to vše je vlastní terapeutce a lektorce Miriam Arianně. Rodilá Šatovačka léta budovala kariéru jako manažerka pobočky světové módní značky, ale problematické osobní vztahy a později i vážná nemoc její cestu otočily k duchovnímu způsobu života, v němž se našla a je šťastná. Říká o sobě, že pracuje srdcem a pomáhá svým klientům na jejich životní cestě. Pojďme se této ženě podívat pod ruce – právě o Vánocích – a poznat ji trochu blíže. Koneckonců tento čas je pro toto téma možná nejvhodnější.

Pokusme se napravit hanebný stav, který směřuje ke katastrofě

29.12.2017 - 10:00

Musíme napravit hanebný stav vedoucí ke katastrofě. Rozumově omezená primitivní mafie ovládla společnost.

Morální lekce kávových zrn a pohádkové babičky

28.12.2017 - 09:00

Starší žena mi nevědomky uštědřila morální lekci jako hrom. Potřebovali bychom ji občas všichni, žilo by se lépe. Posuďte sami.

V čase, kdy jsme nebezpeční sami sobě, o pomoc volá zejména žaludek

28.12.2017 - 09:00

Žlutě blikající světýlka, vůně jedličky a vanilkových rohlíčků neodmyslitelně patří k Vánocům. Dal by se k tomu přičíst stres, vyčerpání, zoufalství, ale také velká hromada jídla, vaječný likér i aroma punče. Na Vánoce, které jsou viníkem přetékajících špeků a rozšířených postav, se však těší i ti, co drží dietu. Ale každý má k tomu jiný motiv.

Country Čechr začal omluvou

27.12.2017 - 09:59

Předvánoční Čechr začal Jirka Cmunda Roupec omluvou všem, kteří přišli do Harvartu už v úterý. Mylného data v pozvánce otištěné v týdeníku Znojemsko hluboce lituje a sám sobě si za to neskutečně vynadal. Přesto byl v pátek vysokoškolský klub naplněn.

Vodu plně vnímáme, když studna přetéká, nebo vysychá

27.12.2017 - 09:53

Ne vždy musí být vánoční číslo napěchováno výhradně články s tematikou nadcházejících svátků. Někdy se vyplatí tento stereotyp obrátit naruby. Pohromy nás totiž stíhají bez ohledu na to, jaké je zrovna datum, a může k nim dojít i ve chvíli, kdy se Ježíšek chystá rozdávat dárky.

Vlastimil Vondruška exkluzivně pro náš list: Tradice uctívejme!

20.12.2017 - 09:00

Vlastimil Vondruška – historik a v současnosti snad nejčtenější český spisovatel. Setkali jsme se po jeho přednášce. V odborných kruzích má sice řadu odpůrců, protože prý překrucuje historii, je mu také vytýkána populistická aktivita, nicméně čtenáři ho milují. Nastávající Vánoce jsou přece o rozjímání a smíření, tedy o hledáním toho, co nás spojuje, a nikoliv rozděluje. S panem Vondruškou se mi hledalo dobře.

Izrael pozlatil Znovín

18.12.2017 - 18:04

Znovín Znojmo získal na prestižní vinařské soutěži Terravino Izrael vůbec nejvyšší ocenění, titul absolutního Šampiona za ledový Ryzlink rýnský 2015. Toto víno si vysloužilo také ocenění za nejlepší víno České republiky, dále za nejlepší víno v cenové kategorii 37-49,99 dolarů, a navíc získalo ještě velkou zlatou medaili. 

Vážení čtenáři!

18.12.2017 - 17:58

Znojemsko vychází od roku 1919. Ať už šéfoval tomuto listu během téměř stovky let kdokoli, snažil se o Vánocích naservírovat čtenářům něco extra. Náš redakční mančaft na to šel stejně.

Starší články:    stránka 1   stránka 2   stránka 3
Přístupy: 9644972