Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Zlatý Josef ze Sedlešovic se ocitl opět na bedně

Ve sportovním žargonu se říká, že když někdo obsadí jedno z prvních tří míst, ocitá se na pomyslné pyramidě vítězů, tedy na bedně. Sedlešovický Minipivovar u Dyje přesně takový úspěch zaznamenal. Loni bylo jeho jedenáctistupňové nefiltrované a nijak upravované pivo oceněno stříbrem, před několika dny byl tmavý ležák Zlatý Josef ohodnocen bronzem.

Velmi povzbudivým faktem ovšem zůstává, že tento druh piva zabodoval v renomovaném klání pivovarů podruhé, poněvadž udržet se na oné vzpomenuté bedně tří nejlepších bývá namnoze těžší, než na ni vstoupit. Jak se tedy zdá, Zlatému Josefovi dech nedochází, jeho kvalita byla potvrzena opět.

Soutěž o nejlepší Pohádkové pivo loni vynesla na druhou příčku světlý ležák Zlatý Josef, pod jehož výrobou je podepsán sládek zmíněného pivovaru Michal Volf, který je odhodlán laťku kvality udržovat na patřičné výši i nadále.

Tentokrát si bronz v silné konkurenci v Železné Rudě vybojoval tmavý ležák Zlatý Josef. A znovu je nutno zdůraznit, že uspěl v krajích proslulých vařením vyhlášeného chmelového moku odjakživa. Jde o cosi srovnatelného, jako kdyby nově založené žatecké vinařství šlapalo na paty renomovanému Znovínu. Zlatému Josefovi se ovšem podobný majstrštyk podařil.

Dlužno podotknout, že tentokrát s výrobou tmavého Zlatého Josefa zabodoval Jan Volf, jenž momentálně studuje pražskou pivovarnickou průmyslovku. Jak je ale vidět, už jako student kráčí ve šlépějích svého otce se suverénní jistotou, která napovídá dobrý řemeslný základ.

Se Zlatým Josefem – ať už světlým nebo s tmavým – si lze potykat ve Znojmě, Šaldorfu i v Hnanicích.

 

Vlastimil Mrva