Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Zimní stadion si vyžádal nutných pět milionů

Za prvních sedm měsíců letošního roku putovalo z rozpočtu Města do zimního stadionu přes 5 000 000 korun. Řeč je o financích, které pokrývají nutné náklady na nejvýraznější opravy, na údržbu a rovněž na kompletní výmalbu střechy. Výše nákladů v letošním roce souvisí i se dvěma haváriemi stadionu – s požárem a se zatékáním.

„Návštěvník často změny a výsledek provedených prací na první pohled nevidí, ale často se jedná právě o opravy, bez kterých by stadion nemohl fungovat,“ konstatuje ředitel Správy nemovitostí města Znojma Tomáš Šturala a dodává, že spoustu oprav tato Správa zvládá bez problémů svépomocí.

Výraznými a důležitými opravami letos prošla strojovna, což je vlastně srdce stadionu.

Do chladicího systému stadionu se tam vložilo 200 000 korun. Byla pořízena nová izolace nádrže se čpavkem a nové čerpadlo. Systém chlazení je pro fungování stadionu zásadní a je pod neustálou kontrolou pracovníků, kteří sledují hladinu čpavku v nádrži, sání nebo i správnou teplotu ledu. 

Hlavní viditelnou změnou je kompletní výmalba vnitřku stadionu, která byla ukončena právě v červenci. Konstrukci střechy natírali pracovníci z plošin, nyní postupně pokračují práce na bočních zdích. Vnitřek stadionu se tak pomalu mění do moderní šedé a červené barvy. Výmalba vyšla Město celkem na 3 100 000 korun.

Kvůli zmiňované havárii – zatékání – byla výmalba nutná i při opravě kanceláří, chodeb a dalších prostor. Celkové náklady se vyšplhaly přibližně na 1 200 000 korun.

Druhá havárie – požár ve fan shopu stadionu – stála Město přes 330 000 korun. Z pojistných událostí těchto havárií vyplatila pojišťovna Městu Znojmu necelých 900 000 korun.

Bezmála 680 000 korun bylo nutné vložit do repase videokostky. Klasický servis kostky by za normálních okolností stál přibližně 100 000 korun, ale jelikož kostka byla už v havarijním stavu, byla na sezónu 2017 až 2018 nezbytná její kompletní oprava.

Renovací prošla také technická podpora pro provoz turniketového systému (95 000 korun), vyvíječe páry (47 000 korun) a instalovalo se několik nových oken (89 000 korun).

Výdaje za menší opravy by se daly shrnout přibližnou částkou 160 000 korun.

V této sumě jsou zahrnuty oprava branek, teplovodu a kompenzátoru, čerpadla, údržba rolby (byla pořízena nová v loňském roce), drobné elektropráce, výměna oken a malířské a natěračské práce.

 

 

Zuzana Pastrňáková

tisková mluvčí

Města Znojma