Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Zemřel bývalý starosta Pavel Balík

V úterý večer zemřel ve znojemské nemocnici na jednotce intenzivní péče v důsledku vleklých srdečních problémů bývalý znojemský první muž Městského úřadu Pavel Balík.

  • foto: -eis-

Pavel Balík byl nejdéle sloužící polistopadový funkcionář zdejší radnice, v jejímž starostenském křesle setrval celé tři volební období.

Odešel nepřehlédnutelný politik, nositel vysokého rakouského státního vyznamenání za zásluhy o spolupráci mezi Rakouskem a českou republikou, který svého času vzešel ze znojemské keramické líhně, do níž se už nikdy nevrátil. Snad setrval v tom, co bylo jeho srdci nejbližší. Práci s lidmi se věnoval takzvaně na plný plyn. Možná i to, že nejednou nehleděl na čas, když bylo třeba vyřizovat nevyhnutelné - a s neobvyklým nasazením - se podepsalo na jeho přetrvávajících srdečních potížích.

„Takový člověk nám bude bolestně chybět,“ poznamenal jeho dlouholetý přítel Milan Špaček.

 Pokaždé, když se vracel z lékařského vyšetření byl plný optimismu, že to už bude lepší. Nějaký čas to tak skutečně vypadalo, ale nakonec osud rozhodl jinak.

Pavel Balík, rodák z Morašic, včelař a věrný člen lidové strany, odešel do nebe, kde na něj možná čekají funkcionáři, kteří za obětavou, a někdy možná i trochu nevděčnou práci s lidmi zaplatili tím nejcennějším. Vlastním zdravím.

Na druhou stranu tito lidé odešli patrně s tím nejhřejivějším pocitem, s jakým se z tohoto světa odchází - totiž že svůj život nepromarnili.         

  

 

Vlastimil Mrva