Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Zatímco Epopej cestuje, rozum zůstává stát

Zatímco Slovanská epopej cestuje, rozum nad tím zůstává stát. V tomto duchu se nesl údiv Johna Muchy, dědice výtvarníka Alfonse Muchy, a jeho advokáta, když si v minulých dnech vyslechli soudní verdikt, že Slovanská epopej patří Praze. Soudkyně své rozhodnutí komentovala také tím, že dneska by byl Alfons Mucha rád, kdyby dílo odcestovalo na jiný kontinent, protože o to Prahu sám několikrát žádal. „Z toho plyne, že se Alfons Mucha necítil být majitelem,“ řekla soudkyně.     

Informaci přinesl server iDNES.cz.

John Mucha však opakovaně tvrdí, že hlavní město nemá k dílu jeho slavného předka ten správný vztah, protože Slovanská epopej byla vyslána do zámoří, čímž jí hrozí nenapravitelné škody. Podle Muchova právního zástupce dokonce Praha z Epopeje udělala jakousi putovní expozici.

John Mucha znovu prohlásil, že jeho dědeček Alfons chtěl, aby Slovanská epopej absolvovala transport pouze ze Zbirohu, kde vznikala, do Prahy. Mucha rovněž prohlásil, že důvodem jeho právního boje je fakt, že Epopej, která je momentálně v Japonsku, má cestovat do Číny i do Koreje, a dokonce na Taiwan.                 

 

-TIK-