Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Zastupitelé rozdělili 1 600 000 korun

Zastupitelé schvalovali takzvané individuální dotace, tedy takové, které svým charakterem nezapadají do jednotlivých vyhlášených dotačních programů. Celkově rozdělili 1 600 000 korun, dalších 50 000 korun menším projektům schválili radní.

„Nejvyšší částkou zastupitelé podpořili jedinou vysokou školu ve městě – Soukromou vysokou školu ekonomickou, která má už více než desetiletou tradici. Milion korun obdržela škola na provoz, dalších 300 000 na podporu vědy a výzkumu. Podpora vysoké školy je na místě, protože snahou radnice je, aby vzdělaní lidé mohli zůstávat ve Znojmě, nikoliv aby byli nuceni odcházet za vzděláním do větších měst, kde hodně z nich zůstává i po ukončení školy,“ konstatoval starosta Vlastimil Gabrhel.

Dotace byla rovněž schválena i unikátnímu Vinobusu VOC Znojmo, jehož fungování zaznamenalo velký úspěch.

Dotaci 50 000 korun na podporu aktivit v oblasti cestovního ruchu zastupitelé schválili Cyklo Klubu Kučera, a to na tisk propagačních materiálů a map, na podporu účasti na veletrzích nebo na náklady spojené s provozováním speciálního turistického informačního centra.

Částkou 50 000 korun zastupitelé podpořili žádost Nadačního fondu svatého Hypolita, která se týkala dalšího rozvoje činnosti muzea Velké Moravy na Hradišti.

Žádosti do 50 000 korun schvalovali pouze radní, do zastupitelstva tyto žádosti jít nemusejí, a tak radní podpořili částkou 20 000 korun žádost spolku Dorka na pořádání Summer English Campu 2017 a částkou 30 000 korun žádost obecně prospěšné společnosti Podané ruce, jejímž posláním je pomoci osobám, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci spojené s užíváním návykových látek nelegálního typu.

 

Zuzana Pastrňáková

tisková mluvčí

Města Znojma (-t-)