Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Zákaz čerpání z vodních toků, situace je kritická

Moravský Krumlov: Kvůli suchu platí zákaz napouštění bazénů a zalévání zahrad z řeky Rokytné a z potoků. Zákaz se zatím nevztahuje na rybníky a vodní nádrže.

 

„Opatření je kvůli suchu nezbytné. Bude platit do odvolání,“ oznámil starosta Tomáš Třetina. Odbor životního prostředí Městského úřadu vyhodnotil situaci jako kritickou. Nedojde-li ke zlepšení situace, budou následovat další omezení. Starosta současně vyzývá občany, aby byli ohleduplní a vyhlášku dodržovali. Za její porušení hrozí citelné pokuty. Starosta dále sdělil, že budou probíhat kontroly dodržování odběru vody z vodních toků.

Nařízení platí pro katastrální území Krumlova, Rokytné, Rybníků a Olbramovic, Vedrovic, Kubšic, Vémyslic, Tulešic, Čermákovic, Horních Kounic, Tavíkovic, Trstěnic, Horních a Dolních Dubňan, Dobřínska, Skalic, Hostěradic, Chlupic, Miroslavi, Damnic, Jiřic a Suchohrdel u Miroslavi.

Platí zvýšené riziko požárů, které se v pátek přehouplo do nejvyššího stupně. Moravský Krumlov proto vyzývá občany, aby ve volné přírodě nemanipulovali s otevřeným ohněm.                            

 

-TIK-