Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Zabaveny padělky za tři miliony korun

Česká obchodní inspekce vydala tiskovou zprávu, v níž konstatuje, že na tržnici v Hatích zajistila padělky v hodnotě téměř tři miliony korun. 

Akce se sice uskutečnila už v polovině srpna, ale informace médiím byly poskytnuty až 29. srpna. Kontrolní zátah byl proveden na tržnici Asia Bazar a jako obvykle byl zaměřen na prodej, nabídku a skladování zboží porušující práva duševního vlastnictví. Kontrolováno bylo sedm prodejců. Všichni porušili zákon.

Padělkům se ovšem v prodejním asijském areálu daří neustále. Přestože kontroly s tvrdými postihy jsou v tomto vyhlášeném prostoru velice časté, obchod tohoto druhu pokračuje nadále.

Tentokrát bylo zajištěno 404 kusů padělků textilních oděvů, obuvi a galanterie v hodnotě 2 887 800 korun. „Po vypracování odborných posudků bude s kontrolovanými osobami zahájeno správní řízení. Následně bude rozhodnuto o výši pokuty a o propadnutí zboží. Dále pak budou výrobky likvidovány nebo předány k humanitárním účelům,“ uvedl na webu Karel Havlíček, ředitel České obchodní inspekce z jihomoravského inspektorátu.

 

-TIK-