Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Vozidlo, ve chvíli srážky s vlakem, na přejezdu zřejmě zastavilo

OLBRAMKOSTEL Podle prvotních zjištěných informací, které vyšetřují nejen policejní orgány, osobní automobil, který smetl v pátek odpoledne na přejezdu poblíž Olbramkostela vlak, patrně stálo. Tato možnost podporuje verzi, s níž vyšetřovatelé momentálně operují, že šlo o technickou závadu vozidla. 

  • foto: Hasičský záchranný sbor jihomoravského kraje
  • foto: Hasičský záchranný sbor jihomoravského kraje
  • foto: Hasičský záchranný sbor jihomoravského kraje
  • foto: Hasičský záchranný sbor jihomoravského kraje

Na přejezdu zemřeli dva lidé okamžitě, dítě skončilo s vážnými zraněními v nemocnici.

„Cestujícím ve vlaku, ani strojvedoucímu, který zraněnému dítěti poskytoval první pomoc, se nic nestalo. Na místo nehody se dostavil i policejní krizový intervent, který vyrozuměl příbuzné obětí. Na zjištění všech okolností tragédie pracujeme. V této souvislosti žádáme případné svédky, kteří si mohli všimnout pohybu bílé Škody Octavia mezi 14.20 a 14.40 hodinou v okolí místa dopravní nehody, aby se ozvali na linku 158,“ požádal veřejnost o spolupráci por. Pavel Šváb.

Tragickou bilancí pátečního neštěstí jsou dva lidé mrtví na místě a dítě v kritickém stavu, které bylo transportováno do brněnské nemocnice vrtulníkem. Do osobního automobilu narazil vlak jedoucí z Okříšek do Znojma.

„Nehoda se stala na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

„Dva dospělí zemřeli ještě před příjezdem záchranářů, dítě musela být vyproštěno z vraku auta. Vrtulník malou dívku následně přepravil v kritickém stavu do nemocnice v Brně,“ informovala mluvčí krajských záchranářů Hedvika Kropáčová.

-TIK-