Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Vlastimil Gabrhel rezignoval na funkci starosty

V pondělí 29. ledna 2018 rezignoval na svou funkci starosta města Znojma Vlastimil Gabrhel. V čele Znojma stál od roku 2011. Znojmo tak bude mít starostu nového.

  • Bývalý starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

„Veškeré kompetence po odstoupivším starostovi nyní převzal do zvolení nového starosty statutární zástupce Ludvík Hekrle,” vysvětlila tisková mluvčí Znojma Zuzana Pastrňáková s tím, že statutární zástupce rozhodl v reakci na starostovou rezignaci posunout termín únorového zastupitelstva na dřívější termín.

„Jméno nového znojemského starosty bychom měli znát v pondělí 12. února, kdy se v zasedací místnosti zastupitelstva města na Obrokové ulici sejdou zastupitelé a zvolí si nového starostu.”

Nový starosta by měl vzejít ze současné koalice ČSSD, ANO a KSČM. Prioritami druhého nejvýznamnějšího města jižní Moravy jsou podpora dostavby obchvatu, investice do infrastruktury a školství, revitalizace areálu pivovaru, získávání dotací pro Loucký klášter a podpora cestovního ruchu. Město Znojmo také v letošním roce chystá pokračování úspěšného projektu Kolumbus, který pomohl přilákat do města nové investory a snížit nezaměstnanost.

-pas-