Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Velikonoční stíny: Policistovi skočila na záda, další provokovala nahotou

Problémy strážníci řešili i o Velikonocích, a byly rozličné. Museli řešit věci vážné, ale rovněž malichernosti anebo rovnou prkotiny, které hned odložili.

  • foto: Městská policie Znojmo

Hlídka Městské policie byla rychle přivolána do znojemského kina kvůli trojici návštěvníků, kteří v opilosti narušovali promítání filmu, který se shodou okolností jmenoval také Rychle a zběsile.                  

Dva z hříšníků byli příbuzní ve věku osmadvaceti a dvaceti let, třetím do party byl jejich čtrnáctiletý kamarád. Jelikož nejmladší byl viditelně pod vlivem alkoholu, provedli u něj strážníci orientační dechovou zkoušku. Ta ukázala přes 2,1‰ alkoholu. Mladík byl převezen do znojemské nemocnice, kde byl hospitalizován. Případ byl předán úředníkům z oddělení sociálně právní ochrany dětí. Nejstaršího z povedené trojice však museli strážníci předvést na policejní oddělení, jelikož neuposlechl zákonnou výzvu a odmítl prokázat totožnost. Za to dostal pokutu 300 korun.

V pátek po půlnoci pomáhali strážníci uklidnit napjatou situaci u diskotéky na Mariánském náměstí, kterou vyvolal konflikt mezi mužem a ženou. Muže si převzali státní policisté. Ženě, která byla zřejmě jeho přítelkyní, se to nelíbilo, a pokusila se policistům v zákroku zabránit tím, že jednomu z nich skočila na záda. Proto ji strážníci svedli na zem, kde jí nasadili pouta. Poté byla odvezena na policejní oddělení.

Strážníci byli v sobotu před polednem informováni o nahé ženě na Přímětické ulici. Když hlídka přijela, žena byla svlečena do poloviny těla a jevila známky užití návykové látky. Proto byli na místo přivoláni zdravotníci, kteří ji odvezli do znojemské nemocnice.

O tři hodiny později musela hlídka směřovat na Přímětickou ulici znovu, aby prověřila oznámení na sprejerství. Ukázalo se však, že pětice mladých mužů využívala ke sprejování legální plochu u čerpací stanice.

„Tentýž den odpoledne pak strážníci řešili stížnost na údajného bezdomovce, který si postavil stan mezi bytovými domy na ulici Na Rejdišti. Jakkoli je stanování a nocování v prostoru veřejné zeleně zakázáno, pětašedesátiletý muž se ničeho nedopustil. Jednalo se totiž o muže, který vyšel před svůj dům, aby si vyzkoušel postavit nový stan, který nedávno zakoupil. Pokutě ve výši 200 korun ale neušel, jelikož kolem něj bez vodítka či náhubku pobíhal jeho pes, což vyhláška nepovoluje,“ uvedl pro Znojemsko preventista Petr Hladký.                                       

 

-TIK-