Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

V malé obci velký rauš?

V pondělí 9. ledna měli policisté v této obci pilno. Při domovní prohlídce zde bylo objeveno 2,5 kilogramu sušené marihuany, jejíž držení je v České republice legální pouze za specifických podmínek.

Nemalé množství této takzvaně měkké drogy bylo zadrženo u sedmatřicetiletého občana Dyjákovic (jeho totožnost redakce zná, ale s ohledem na probíhající vyšetřování ji nezveřejňuje).

Dle svízelně dostupných informací se zmíněný občan Dyjákovic měl podílet také na distribuci drog, a tuto trestnou činnost údajně neprováděl sám. Jeho údajní komplicové jsou nebo v brzké době budou vyšetřováni rovněž.

Podle dalších získaných informací navíc policisté při prohlídce neobjevili pouze marihuanu. Nalezeny měly být také další, takzvaně tvrdé drogy.

Skutečnost, že jsou v Dyjákovicách k sehnání, potvrzuje svědectví místních, kteří uvedli, že narazit v obci na použitou a odhozenou injekční stříkačku není ničím výjimečným.

V souvislosti s celým případem jsme o vyjádření požádali také starostu Dyjákovic Josefa Gajdošíka, který uvedl: „Při zásahu 9. ledna jsem nebyl přítomen já, nýbrž místostarosta obce. Byli jsme ale upozorněni protidrogovou policií, abychom o případu nesdělovali žádné informace, protože probíhá rozsáhlé vyšetřování.“

Podrobnější informace k případu nesdělila ani tisková mluvčí policie Lenka Drahokoupilová, která pouze potvrdila množství zabavené marihuany a uvedla, že rostlina byla odvezena k odbornému prozkoumání.

Jak velký úlovek se tedy policii skutečně podařil, zatím není známo. Jisté ovšem je, že případ pondělní akcí neskončil a vyšetřování pokračuje.

Nicméně muž, u něhož byla zajištěna zmíněná rostlina, je vyšetřován na svobodě.               

-karm-