Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

V hlavní roli alkohol

Za dva dny sedm zjištěných případů. 

Během soboty a neděle jsme zjistili sedm mužů, kteří usedli za volant po předchozím požití alkoholu. Dva případy vyšly najevo při dopravních nehodách a pět při silničních kontrolách.


1. O půl druhé v noci z pátku na sobotu havaroval u obce Tasovice jedenadvacetiletý muž. Jel s osobním autem Citroen a do jízdní dráhy mu vběhl zajíc. Zřejmě z důvodu nepřiměřené rychlosti dostal smyk a skončil mimo vozovku s autem převráceným na střechu. Naštěstí vyvázl bez zranění. Vyšlo však najevo, že není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Výsledek jeho dechové zkoušky měl hodnotu 1,47 promile alkoholu. Na vozidle si neopatrnou jízdou způsobil škodu dvacet tisíc korun.

  
2. V sobotu o půl osmé ráno projížděl Znojmem osmatřicetiletý řidič s osobním autem BMW, jemuž v krvi po večerním popíjení proudilo ještě 0,57 promile alkoholu. 


3. V sobotu ráno o půl deváté v obci Načeratice uvízl v síti silničních kontrol sedmatřicetiletý řidič Fordu Galaxy s 0,52 promile alkoholu v krvi.


4. V sobotu o půl desáté dopoledne v obci Hevlín neunikl naší pozornosti jedenadvacetiletý řidič Opelu Zafira. Nadýchal 0,78 promile alkoholu a se zjištěnou hodnotou souhlasil.


5. Před čtvrtou hodinou odpolední jsme v obci Višňové zastavili sedmačtyřicetiletého řidiče traktoru s přívěsem. V krvi mu proudilo 1,99 promile alkoholu a s tím i souhlasil.


6. O půl čtvrté v noci ze soboty na neděli došlo ke střetu osobního vozu s chodcem na ulici Dr. Milady Horákové ve Znojmě. Jedenadvacetiletý řidič VW Golf se zřejmě nevěnoval plně řízení a přehlédl ležícího muže, který přecházel komunikaci mimo vyznačený přechod pro chodce a upadl. Řidič nadýchal 0,80 promile alkoholu. Sedmadvacetiletý chodec dechovou zkoušku na místě vzhledem ke zranění neprovedl. V nemocnici mu proto z toho důvodu odebrali krev. Podle prvotních informací utrpěl lehké zranění. Na vozidle žádná škoda nevznikla. Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření. 


7. V neděli v devět hodin ráno v obci Plaveč jsme zastavili Seat Cordoba. Vůz řídil devětadvacetiletý muž s 1,40 promile alkoholu v krvi.


Všem uvedeným řidičům jsme zakázali pokračovat v další jízdě a také jsme jim na místě zadrželi řidičské průkazy. Jejich protiprávním jednáním se dále zabýváme.   

 

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová