Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Také letos se bude jezdit do práce na kole

V březnu odstartovaly po celé republice registrace do celostátní soutěže Do práce na kole. Město Znojmo se ve spolupráci se spolkem Cyklo Klub Kučera Znojmo do soutěže zapojí i letos, a to již čtvrtým rokem. Cílem kampaně je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne.

Oficiální zahájení soutěže Do práce na kole proběhne ve Znojmě tradičně 1. května Májovou vyjížďkou. Podstatou soutěže je dopravovat se do práce či do školy v květnu na vlastní pohon – tedy na (elektro)kole, koloběžce, bruslích, vozíčku, longboardu nebo chůzí či během. Každý jednotlivec či člen týmu si bude zapisovat své kilometry na webu soutěže nebo do své mobilní aplikace.
Neváhejte! Čím dříve se registrujete, tím menší zaplatíte poplatek. Registrace do soutěže proběhne v třech vlnách: první vlna registrací (1. 3. - 2. 4.); druhá (3. - 17. 4.); třetí (18. - 30. 4.). 
V ceně registrace jsou různé dárky, slevy od partnerů a triko z bio bavlny s originálním potiskem, které opět poslouží jako vstupenka nebo označení k získání různých slev.
Bližší informace o lokálních partnerech, připravovaných akcí, ale také o soutěži a o registracích lze získat na stránkách www.dopracenakole.cz.
Do práce na kole je celostátní soutěží, která motivuje co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu. 
-pas-