Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Stavba prioritou těch, co ji ovlivní nejvíc

V minulých dnech se sešel šéf Ředitelství silnic a dálnic David Fiala se znojemským starostou Janem Groisem, aby ho ujistil, že stavba obchvatu bude nezadržitelně pokračovat i nadále. Oba jmenovaní se ujistili, že obchvat pro ně zůstává tématem číslo jedna.

  • Na kontrolním dnu znojemského obchvatu se sešli znojemský starosta Jan Grois, ředitel brněnského Ředitelství silnic a dálnic David Diala a Roman Daniel za společnost Silnice Group.
  • Vizualizace Přímětické ulice představuje mimoúrovňovou křižovatku tak, jak by měla vypadat.
Minulý týden proběhl první letošní kontrolní den na stavbě znojemského obchvatu, kde se aktuálně pracuje na úseku od kasárenské po únanovskou křižovatku. O jak důležitou akci se jedná, potvrdila účast nejen starosty Znojma Jana Groise, ale i ředitele brněnského Ředitelství silnic a dálnic Davida Fialy. 
„Jsem moc rád, že jsme se s Davidem Fialou setkali přímo ve Znojmě. Vyměnili jsme si kontakty a domluvili se, že spolu budeme komunikovat napřímo, abychom vyřešili všechny problémy co nejrychleji. Společně jsme také zkontrolovali, jak to na stavbě vypadá. Pan ředitel Fiala mě ujistil, že obchvat zůstává prioritou Ředitelství silnic a dálnic. Já ho na oplátku ujistil, že se mě nezbaví, dokud obchvat nebude hotový,“ podotkl Grois.           
I pro starostu Groise je totiž dostavba obchvatu města naprostou prioritou. „V rámci dalšího jednání se nám také podařilo nalézt řešení, abychom zajistili bezpečný vjezd pro sanitky a další vozidla integrovaného záchranného systému do Městského lesíka, aby auta nemusela jezdit po objížďce ve chvíli, kdy se uzavře Únanovská ulice. Někdy se totiž v životě počítá každá vteřina,“ doplňuje Grois.
Právě Únanovská ulice se v úseku od křižovatky s ulicí Přímětickou po novou křižovatku u nemocnice uzavřela 1. března, uzavírka potrvá do 20. května. V této fázi uzavírky je domluvené, že sanitky a integrovaný záchranný sbor budou do nemocnice jezdit přes Trentskou ulici, ze které se vybudoval speciální bezpečný nájezd do Městského lesíka. „Občany proto prosíme o obezřetnost právě v souvislosti s průjezdem sanitek a vozidel integrovaného záchranného systému,“ doplnila tisková mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.
Se stavbou mimoúrovňové křižovatky na Přímětické ulici, která je součástí obchvatu, souvisí i druhá uzavírka, jež potrápí řidiče od 23. července do 8. prosince. Půjde o uzavírku Přímětické ulice. „Mě jako řidiče to samozřejmě taky štve, ale bohužel jinak se tyto stavby postavit nedají,“ konstatoval starosta Jan Grois.
-TIK-