Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Šmejdi tentokrát hrnou hrnce

Rafinovanost takzvaných šmejdů, o nichž náš list přinesl už nejeden článek, nezná mezí. Snažili jsme se varovat především seniory, kteří jsou pro šmejdy lákavou a snadnou kořistí. Tentokrát se však tito šmejdi tváří ještě lstivěji, poněvadž se vydávají za představitele církve a nabízejí předražené hrnce.

Tuto informaci přinesl v minulých dnech server Novinky.cz. „S novými taktikami přicházejí obchodníci, pro něž se vžilo označení šmejdi.

Ve snaze vnutit zpravidla seniorům zboží, o které tito lidé nestojí nebo které je předražené, se ohlásí na návštěvu jako zástupci církve, a když přijdou, začnou nabízet hrnce. Také se snaží s důvěřivci uzavřít obchod po telefonu. Případy se objevily zatím především v Praze, Mladé Boleslavi a v Kladně,“ uvedl server.

V tomto případě je nutné – hlavně seniorům – zdůraznit, že rovněž telefonicky uzavřená smlouva je platná a že by hlavně starší spoluobčané měli být ve střehu.

Šmejd a čert nikdy nespí.

Je tedy otázkou, kdy se šmejdi zase ve Znojmě objeví, poněvadž jejich výskyt zde byl zaznamenán naší redakcí koncem předminulého roku. Své oběti úspěšně lákali na vějičku přes mnohá varování prokazatelně i v druhé polovině roku minulého, a to si k tomu dokonce pronajali stejné prostory.

Zdejší terén teď možná obcházejí jako dravé šelmy a větří!

 

Vlastimil Mrva

Alžběta Janíčková