Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Půl tisícovky studentů proti drogám

Policie již třetím rokem realizovala preventivní akci Nedej drogám šanci, která je určena pro rizikovou skupinu studentů prvních ročníků středních škol. Díky podpoře Města Znojma se vše odehrálo v Hotelu Dukla.

  • FOTO: Policie ČR
Sérii přednášek si přišlo vyslechnout pět set čtrnáct studentů. Ze známého prostředí základní školy přešli do nového prostředí mezi nové spolužáky. Změna může být pro některé riziková. Navážou nevhodná přátelství, setkají se s drogami, stanou se obětí nejrůznějších útoků na sociálních sítích. S posluchači byla rozebrána i problematika trestní odpovědnosti a také konkrétní případy různých závislostí a dopravní nehody, které zavinili zejména mladí řidiči pod vlivem alkoholu. 
V rámci projektu vystoupilo několik odborníků zabývajících se uvedenou problematikou a na závěr i bývalý uživatel drog. Celé dopoledne vedl zkušený moderátor, který aktivně zapojoval i samotné žáky a studenty vhodnými otázkami a dotazy. Na závěr každý účastník při odchodu ze sálu dostal žlutý náramek s textem Nedej drogám šanci.
Lenka Drahokoupilová (-jan-)