Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Proč se Evě Štítarské orosil nos a Mirkovi Kučerovi roztřásla kolena

Odpověď na otázku je jednoduchá. Průvodci z podzemí Eva Štítarská a Mirek Kučera se společně s mladšími kolegy Michaelou Blahovou, Michaelou Cahovou a Markem Fruhwirtem zúčastnili televizní soutěže Co na to Češi. Tréma před kamerou dělá divy, nicméně výsledek stál za to. Prošli všech pět kol a vyhráli.

  • Zleva herec Tomáš Matonoha s vítězným týmem průvodců ze znojemského podzemí Míšou Cahovou, Markem Fruhwirtem, Mirkem Kučerou, Míšou Blahovou a Evou Štítarskou. foto: archiv Mirka Kučery

Družstvu Podzemníčci, jak se nazvali, mohli Znojmáci před obrazovkami fandit během minulého měsíce. Kapitán družstva Mirek Kučera a jeho kamarádi reprezentovali dobře.

A z natáčení si přivezli spoustu zkušeností a zážitků. S Mirkem jsme se sešli v budově nad vstupem do znojemského podzemí v takzvané průvodcárně, místnosti určené jako zázemí pro průvodce.

 

Jak konkurz probíhal?

Vyprávěli jsme veselou historku o tom, jak jsme se ztratili ve znojemském podzemí, aby produkční poznal, jaké máme komunikační schopnosti, což pro nás nebylo nic těžkého. Vždyť jsme průvodci. Na místě řekl, že nás berou.

 

Kde jste se bál víc, v podzemí, anebo ve studiu?

Ve studiu. Tam nervozita skutečně vládla. Jako kapitán jsem šel první ke stolku a úplně se mi třásly nohy. Když jsem se pak díval na záznam, nebylo to vůbec poznat, což bylo zvláštní. Jako kdybych byl v pohodě, ale ten první díl jsme byli vyklepaní úplně všichni. Evě Štítarské se dokonce rosil nos. To víte, bylo toho na nás v první chvíli moc, před tím vás nalíčí, dají různé porty, řeknou, kde máte stát, kudy máte jít, když vyhrajete, co máte dělat, a takové ty věci.

 

Ale vyhráli jste. Čím si ten úspěch vysvětlujete?

Byli jsme genderově vyvážený tým. Šla do toho s námi zkušená Evička, já, kterému je něco přes třicet, a pak dvacetiletí studenti. Pomohla nám i naše profese. Při provádění přicházíme každý den do styku s lidmi, musíme se do nich vcítit, chápat je, být psychologem, v téhle soutěži se to velmi hodilo. Každý z našeho pětičlenného týmu navíc něčím specifickým vynikal. Míša Cahová svým klidem, když ostatní byli nervní, ona jen zavřela oči a dokázala se stoprocentně soustředit. Proto jsme ji dávali do finále. Marek Fruhwirt má zase obrovský rozhled, Míša všechny dopovala svým smíchem, Eva perlila v košilatých odpovědích. Já byl dobrý v důležitých momentech rozhodování, skoro pokaždé se mi to povedlo.

 

Co vám soutěž dala, co jste vyhráli?

Kromě radosti? Natáčení trvalo dva dny, za každý jsme dostali pětistovku, abychom tím pokryli náklady za cestu a na občerstvení. Nocleh jsme měli zajištěný ve čtyřhvězdičkovém hotelu s výbornou snídaní. Vítězný tým, tedy my, získal ještě navíc finanční hotovost. Ne moc velkou, ale částku říkat nebudu. Hodně lidí nám fandilo, gratulovalo k dobrému výsledku, bohužel se našli i tací, co nám záviděli. Všem se prostě nezavděčíme. Na štábu v televizi bylo zase naopak vidět, že nám vítězství přejí, že nám fandili. Užili jsme si a pocit je to neopakovatelný.

 

Když jste tak sehraný tým, uvažujete o nějakém pokračování?

Samozřejmě. Plánovali jsme Slovensko, tam mají obdobnou soutěž, ale podmínkou je slovenská národnost. Z toho tedy sešlo. Ale možná půjdeme do stejné soutěže za rok. Pravidla to umožňují

 

Alžběta Janíčková