Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Plačkův Hibernal mile překvapil

Poměrně méně známá odrůda Hibernal se stala šampionem v Národní soutěži vín Znojemské vinařské podoblasti. Národní soutěž vín, nejvyšší a největší soutěž vín v republice, probíhá pod garancí Svazu vinařů, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu.

„Tento Hibernal nás mile překvapil a není to jediné ocenění, které letos získal. Panenskou sklizeň jsme měli v roce 2015, naši zákazníci, stejně jako my, jsme jím byli nadšeni. Ročník 2016 byl ještě lepší. Měl nejen výbornou kvalitu sklizených hroznů, ale dokázal se ve vinicích vypořádat i se suchem, šarže tohoto vína je tedy pěkná,“ konstatovala Hana Plačková z Vinařství Plaček z Dolních Kounic. Ty se nacházejí v okrese Brno venkov, ale do Znojemské vinařské podoblasti spadají mimo jakoukoli pochybnost.

V regionální soutěži, která je předkolem dalších, se mohou objevit i vinařství z jiných oblastí, kde mají hrozny ze Znojemska. Celkem bylo přihlášeno 235 vzorků, nejčetnější odrůdou byl Sauvignon. Bylo uděleno shodně po čtyřiceti zlatých i stříbrných medailích.

Titul Šampiona výstavy a vítěze suchých a polosuchých bílých vín získal Hibernal 2016, pozdní sběr, z Vinařství Jan Plaček z Dolních Kounic, vítězem polosladkých vín se stal Ryzlink rýnský z Vinných sklepů Maršovice, v kategorii sladkých vín byl nejúspěšnější Znovín Znojmo s ledovým Ryzlinkem rýnským, mezi růžovými víny dominoval znovínský Cabernet Sauvignon, nejlepší kolekci vín dodalo Vinařství Hanzel z Miroslavi.

 

-eis-