Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Pijí nejen cyklisté, ale také skateboardisté

S oteplením se v dopravě začínají objevovat stále častěji ti účastníci, kteří si v zimě dávali pauzu. Jedná se nejen o řidiče, ale hlavně o cyklisty a skateboardisty. I ti se ale musejí řídit pravidly silničního provozu.

V minulých dnech jel Oblekovicemi velmi nebezpečným způsobem opilý cyklista, jehož několikrát málem srazilo auto. Policejní hlídka provedla u muže, který nakonec spadl z kola a usadil se v příkopu pod stromem, orientační dechovou zkoušku. Její výsledek byl víc jak 1,9 promile alkoholu v dechu. Po telefonické konzultaci dorazila na místo hlídka dopravní policie, která si případ převzala. Cyklista směřoval do více jak deset kilometrů vzdálené obce.

„Pozornosti strážníků neušel rovněž skateboardista na Přímětické ulici, kde neměl co pohledávat, protože na sobě neměl ani kousek reflexního prvku, který by na jeho přítomnost upozorňoval. Jelikož se jednalo o mladíka, který se doposud žádného přestupku nedopustil, a kvůli nízké intenzitě dopravy nedošlo k nějakému ohrožení, uložili mu strážníci mírnou pokutu ve výši 200 korun,“ uvedl pro Znojemsko preventista Městské policie Petr Hladký.                                         

 

-TIK-