Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Pěti žadatelům půjde půl milionu

Půl milionu korun. Taková částka půjde z městského rozpočtu pěti žadatelům, kteří splnili podmínky podpory památkově nechráněných nemovitostí na území znojemské památkové rezervace. 

Všechny žádosti o poskytnutí dotace byly projednány odbornou pracovní skupinou, jejíž doporučení zastupitelstvo plně respektovalo. Všechny předložené žádosti byly schváleny a podpořeny rovnoměrně, a to ve výši dvaasedmdesáti procent požadované dotace. Rozděleny tak budou dotace v celkové výši půl milionu korun.

„Město Znojmo je pro turisty vyhledávaným místem a centrum města je v tomto ohledu nejvytíženější, proto jsem moc rád, že zastupitelé ctí a podporují skutečnost, že chceme mít centrum stálé atraktivní a krásné jak pro naše občany, tak pro turisty,“ uvádí znojemský starosta Vlastimil Gabrhel.

Dotace putuje na rekonstrukci domu v ulici Úvoz 8 (obnova fasády včetně obnovy zdobných architektonických prvků), na výměnu dřevěných oken domu v ulici Napajedla 20, na opravu fasády a výměnu oken domu v ulici U Brány 458/4, na opravu fasády domu na Divišově náměstí 168/2 a na opravu střešní krytiny a omítek domu Úvoz 13 (projekt Hnízdo).                                  

 

    -pas-