Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Pegas s roční výrobní kapacitou 120 000 tun upevňuje pozici

Za více než pětadvacet let od svého založení v roce 1990 společnost Pegas vyrostla v jednoho z největších výrobců netkaných spunmelt textilií.

Spunbond a meltblown (zkráceně spunmelt) jsou textilie na bázi polypropylenu a polyetylenu převážně pro účely jednorázových hygienických produktů, jako jsou dětské plenky, výrobky pro inkontinenci dospělých a dámské hygienické potřeby.

Pegas v současné době provozuje devět výrobních linek v České republice a jednu linku v Egyptě. Celková roční výrobní kapacita Pegasu v České republice dnes dosahuje téměř 100 000 tun netkaných textilií a skoro 20 000 tun v Egyptě.

„Po dlouhém období stability, které trvalo celý loňský rok, jsme od začátku roku letošního byli svědky poměrně výrazného růstu cen polymerů, což se promítlo i do našich výsledků. Ukazatel provozního hospodaření ve druhém čtvrtletí dosáhl výše 9,5 milionu eur. Jelikož ceny polymerů ovlivnit nedokážeme, soustředili jsme své úsilí na oblasti, ve kterých můžeme dosáhnout zlepšení. K tomu přispěla i nová výrobní linka ve Znojmě, kterou se nám podařilo spustit s mírným předstihem. Linka v tuto chvíli běží už v plném komerčním režimu a očekáváme, že v letošním roce vyrobí téměř pět tisíc tun hotových výrobků,“ uvedl generální ředitel a člen představenstva PEGAS NONWOVENS SA František Řezáč.

V prvním pololetí roku 2017 společnost dosáhla hospodářských výsledků, jež jsou v souladu s jejím očekáváním a se zveřejněným výhledem na celý letošní rok. Na základě dosažených výsledků za první pololetí 2017 a s ohledem na vývoj na evropském trhu netkaných textilií včetně očekávaného vývoje na trhu s polymery Pegas potvrzuje svůj předchozí výhled na rok 2017.

Společnost plánuje, že celkové investiční výdaje v tomto roce nepřesáhnou úroveň třiceti milionů eur.                                               

 

 -TIK-