Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Oko za oko?

Agrofert podal návrh na insolvenci společnosti Agro Boskovštejn Bohumíra Rady, jenž se proti šéfovi hnutí ANO nejednou ostře ohradil jak v televizi, tak v médiích. Skoro to vypadá jako kdyby nenastalo ono slibované Ano, bude líp, ale zavládla doba temna, kdy platí oko za oko a zub za zub.

Babišův holding Agrofert podal návrh na insolvenci Bohumíra Rady, zemědělce podnikajícího ve zdejším regionu, jenž se několikrát (rovněž na stránkách našeho týdeníku) proti bývalému majiteli firmy Andreji Babišovi nejednou ostře ohradil.

Na brněnský krajský soud dorazil návrh na insolvenci v minulých dnech.

Společníkem a jednatelem dlužné strany je Bohumír Rada, se kterým Agrofert vede několik soudních sporů.

Informaci o tomto sporu přinesl nedávno server Novinky.cz.

Agro Boskovštejn dluží podle mluvčího Agrofertu 8,5 milionu korun.

„Je to nesmysl, nic jim nedlužím,” sdělil Novinkám úplně opačné stanovisko ing. Bohumír Rada.

Společnost Agro Jevišovice patřila k největším producentům kuřecího masa a mléka v zemi a byla významným dodavatelem Kosteleckých uzenin patřících pod Agrofert. Její bývalý vlastník Bohumír Rada viní Andreje Babiše z toho, že holding převzal firmu v rozporu se zákonem, čímž mu údajně vznikla škoda přesahující jedenáct milionů korun. S Babišem se podnikatel pře například i o spálené obilí na poli za zhruba čtyři miliony korun. Je to stále u soudu, potvrdil Bohumír Rada. V létě roku 2015 firma Agro Jevišovice, která v té době už patřila do holdingu Agrofert, chemicky zlikvidovala úrodu pšenice a kukuřice Agro Boskovštejn. Půdu Bohumír Rada podle mínění Agrofertu nechal oset neoprávněně, uvedly Novinky.cz.                  

 

Vlastimil Mrva