Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Obří adventní věnec stále nejkrásnější

Minulé pondělí v podvečerních hodinách se na náměstí Svobody v Miroslavi za přítomnosti několika set místních obyvatel rozsvítil vánoční strom a obří adventní věnec. Ten již není největší, o toto prvenství již přišel, ale patří mezi nejkrásnější. Obdobný napodobili i jinde a postarali se, aby ten jejich byl největší. To nic neubírá tomu miroslavskému na jeho věhlasu.

  • Foto: -eis-
  • Foto: -eis-
  • Foto: -eis-
  • Foto: -eis-
  • Foto: -eis-
  • Foto: -eis-
Po slavnostním proslovu proneseném starostou města Augustinem Formanem promluvil evangelický farář David Sedláček, který hned v úvodu popřál pokoj ve všech rodinách, zvláště tam, kde mohou prožívat třeba smutné období.  Po něm si vzal slovo páter Josef Dvořák z blízkých Hostěradic. „V době adventní bychom si měli udělat čas na zastavení, udělat si chvíli klidu na zamyšlení a také si uvědomit, co to vlastně znamená čekání. Někdy žijeme v domnění, že když dětem dáme v tomto čase adventní kalendář, že když naráz otevřeme všechna okýnka, že nemusíme čekat. Tak, jak děti čekají na Vánoce, jak se těší na dárky, i my bychom se měli na mnohé věci naučit čekat. Uvědomit si, že mnoho věcí v našem životě nejde samo sebou. Abychom si dokázali i nejen v tomto čase jeden druhému pomoci, třeba úsměvem, podáním ruky, svojí obětavostí. Když budeme v tomto čase procházet okolo adventního věnce a betléma, můžeme si představit všechny ty figurky, jak nesou dárky Ježíškovi, jak se snaží pomoci.“
Následně vystoupili se svým kulturním programem žáci MŠ Pastelka, MŠ Husova, Základní umělecké školy Miroslav a Základní školy Miroslav. K dobré náladě dospělých jistě přispěl i svařák, který přišel v chladném počasí vhod.                               
 
-eis-