Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Nový předseda Jakub Krainer věří, že projekty Pro Znojmo byly přínosné, ale zároveň vidí v migraci nikoli hrozbu, ale příležitost

Třicetiletý Jakub Krainer se stal předsedou spolku Pro Znojmo spolupracujícího s celostátním politickým hnutím Starostové a nezávislí (STAN), v jehož čele nahradil znojemského historika a zastupitele Jiřího Kacetla. Členská základna posvětila změnu ve vedení po pěti letech na letošní výroční valné hromadě údajně také z toho důvodu, že zmíněný Jiří Kacetl se už nehodlá v politice angažovat takovým způsobem jako doposud. 

  • Jakub Krainer.
„Přicházím, abych přivedl Pro Znojmo k vítězství ve volbách. V uplynulých čtyřech letech naši zastupitelé Karel Fiala, Jiří Kacetl a Lukáš David ukázali, že umíme být pracovitou opozicí. Nyní jsme připraveni převzít odpovědnost a podílet se na správě města,“ řekl ve svém nominačním projevu Jakub Krainer.
 
Jiří Kacetl společně s Monikou Proche budou dále pracovat jako místopředsedové spolku. „Jsem rád, že na rozdíl od zažité praxe v české politice, nemusíme bývalého předsedu popravovat, upozaďovat a že ani on sám neodchází, ale chce se nadále podílet na práci pro Znojmo. Kolegové mě pět let připravovali. Vážím si toho, že se o jejich zkušenosti mohu i nadále opírat. Zároveň ale slibuji výrazné otevření spolku Pro Znojmo novým lidem, mladším ročníkům a svěžím myšlenkám. Jedna věc se nezmění, Znojmo pro nás zůstává na prvním místě,“ dodává Jakub Krainer.
 
Jakub Krainer se v minulosti zapsal do povědomí znojemských obyvatel organizací referenda o hazardu nebo připojením k mimoregionální iniciativě, kterou byla instalace piana na Obrokové ulici. Jakub Krainer vydával také opoziční občasník Znojemský hlas a začal ze zasedání znojemského zastupitelstva pořizovat videozáznamy. Negativní reakci svého času sklidil, když vystoupil s podporou migrační vlny: „Vidím v migraci nikoliv hrozbu, ale příležitost,“ prohlásil tenkrát Jakub Krainer a dodal, že se nebojí ani terorismu.
 
„Aby člověk dělal něco pro ostatní, nemusí být hned zastupitel. Věřím, že naše projekty byly přínosné a Znojmáci je oceňovali. Teď se ale všechno maže a stojíme na startovní čáře. Přesvědčit voliče, že jim přineseme opravdovou pozitivní změnu pro Znojmo, je těžší, než se snažit jako řadový občan. Ale my to dokážeme,“ uzavírá nový lídr Pro Znojmo Jakub Krainer.         
                            
Zpracoval: -TIK-