Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Nové přírůstky do rodiny vín VOC

Celkem patnáct hodnotitelů rozhodovalo minulý čtvrtek, která vína budou zařazena do prestižní řady vín VOC Znojmo. K hodnocení bylo přihlášeno celkem 33 vzorků: 12 odrůdy Veltlínské zelené, 7 odrůdy Ryzlink rýnský, 12 odrůdy Sauvignon a dvě couveé z výše uvedených odrůd. 

  • S hodnocením může být spokojen enolog Vinných sklepů Lechovice Jan Hrachovský, jehož Ryzlink rýnský jako jediný ve své odrůdě postoupil v poměru hlasů 15:0. foto. -eis-
Aby víno uspělo a následně se mohlo pochlubit emblémem VOC Znojmo a páskou na hrdle, muselo se pro zařazení kladně vyslovit devět z patnácti hodnotitelů. O skutečně dobré kvalitě svědčí skutečnost, že byl vyřazen pouze jeden vzorek, kterému dali negativní hodnocení svorně všichni degustátoři. 
 
Naopak zelenou dala patnáctka posuzovatelů pěti vínům z Vinných sklepů Lechovice, Vinařství Líbal, Vinařství Hanzel, Vinice Hnanice a Lahofer (jeden Ryzlink rýnský tři Sauvignony a jedno couveé). Tak trochu byl zklamán Jan Vaněk, jehož dvojice vín uspěla vždy v poměru 14:1, a jen jeden hlas je dělil od kompletního doporučení. 
 
„Zajímalo by mě, kdo nám dal negativní hodnocení. Tomu bych ukázal,“ konstatoval se smíchem chvalovický vinař. 
 
Všechna tato vína budou mít možnost ochutnat návštěvníci Festivalu vína VOC Znojmo dne 8. května ve Znojmě na Horním náměstí a v dalších lokalitách. Těchto dvaatřicet vzorků vín VOC Znojmo ještě doplní jedenáctka dalších, která byla hodnocena v předkole. Minimální propad naznačuje, že vinaři sdružení ve VOC Znojmo odvádějí skvělou práci.                         
 
              -eis-