Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Napadená děkuje za pomoc

Redakci se přihlásila žena, která byla koncem minulého měsíce napadena u Zverimexu na Přímětické ulici.

Dva muži jí vytrhli tašku s nákupem a povalili šestasedmdesátiletou důchodkyni na zem. Díky pohotové reakci svědků však byli dopadeni. O případu jsme stručně informovali v minulém vydání Znojemska na základě zprávy zveřejněné policií ČR.

„Když jsem upadla, nevím, jak svůj stav nazvat. Vstala jsem a utíkala za těmi, co mi tu tašku ukradli, a začala jsem křičet, vůbec nevím, kde jsem vzala tu sílu,“ sdělila poškozená žena, evidentně stále rozrušená. Promluvit se rozhodla proto, aby poděkovala těm, kteří jí pomohli. Policii a třem mladíkům ze znojemského Turistického oddílu mládeže.

„Ti útočníci – dva muži, zřejmě otec a syn, běželi směrem k Sirotčinci kolem ostrůvku objezdu, projíždějící auta musela zpomalovat, tak jsem na řidiče mávala. Už jsem nemohla dýchat.“ Ženu začaly bolet pohmožděniny, které utrpěla po pádu, a cítila se bezmocně. V té chvíli si jejího zoufalého mávání všimli tři mladíci v modré dodávce a zastavili. Jeden z nich se rozběhl za agresorem a natočil jej z dálky na mobil, což později hrálo významnou roli při identifikaci. Policie jejich jednání později označila za ukázkové.

„Pomohli nejen zloděje dopadnout, ale pomohli mi také psychicky. Velmi jsem obdivovala, jak byli klidní a pohotoví,“ dodává žena.

Díky svému nepříjemného zážitku se mohla aspoň přesvědčit, že žijí mezi námi stále dobří lidé. Velmi ocenila také profesionální jednání policie.

A ještě jedna poznámka na závěr. Žena, která svoje jméno pochopitelně nechce zveřejnit, přišla sice o nákup, ale peněženku, ale klíče jí zloději vzít nedokázali. Tyto cennosti nikdy nenosí v tašce, nýbrž v náprsní kapse. Vřele to radí také ostatním.                                      

 

-jan-