Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Nad úmrtím majitele sklípku v Sedlešovicích stále visejí otazníky

Ani po dvou týdnech policie stále nepotvrdila, zda příčinou smrti údajného majitele vinného sklípku z Nového Šaldorfa-Sedlešovic byla otrava methylalkoholem.

Tragédie se stala přitom už v pátek 29. září. Oběť měla podle nepotvrzených informací zemřít při transportu autem na Přerovsku, kde ji vezla k lékaři blízká příbuzná.

Případ si tak trochu předávají jednotliví mluvčí jako horký brambor. Nejprve se k němu výhradně vyjadřovala jen Štěpánka Komárková, vedoucí oddělení tisku a prevence policie Jihomoravského kraje.

Zveřejnění prvních informací z vyšetřování směřovala už na začátek října.

Nestalo se tak.

Poté po ní štafetu přebrala Jitka Dolejšová z olomoucké policie. Konkrétnější informace plánovala oznámit minulé pondělí, ale ani to nakonec nebyla pravda.

„Já vás zabrzdím,“ sdělila do telefonu. „Veškeré podrobnosti k tomuto případu nyní podává Miluše Zajícová, kolegyně z územního odboru Přerov. Zatím vám ale také nic neřekne. Konkrétnější bude až v úterý 17. října, kdy zřejmě vydá stanovisko,“ dodala tisková mluvčí.

Pokud policie otravu metanolem potvrdí, stane se tomu tak znovu po třech letech, kdy v České republice zabíjel pančovaný alkohol. Tehdy zemřely desítky osob zejména z Moravskoslezského kraje.

 

-jan-