Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Ministr zahraničí zraněn při autonehodě, když se vracel z Vinobraní

V pátek před 19.00 hodinou došlo k dopravní nehodě, která si vyžádala lékařské ošetření několika lidí. Ke kolizi dvou aut došlo za Lechovicemi směrem na Brno u odbočky na Oleksovice. 

  • foto: www.novinky.cz

Mezi zraněnými byl i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek, jenž utrpěl lehké poranění hlavy. Ministr se vracel ze znojemského Vinobraní, kde ještě po šesté hodině večer měl projev v kostele Nalezení svatého Kříže na Dolní České.

Skutečnosti kolem havárie potvrdila mluvčí ministerstva, která řekla, že Lubomír Zaorálek byl ještě v pátek v noci propuštěn z nemocniční péče do péče domácí.

Ministrovu limuzínu řídil pracovník policejní služby, která má na starosti transport a ochranu politiků ve speciálně upravených vozidlech značky Audi A8. 

Ministrovo zranění si sice vyžádalo ošetření v nemocnici, nicméně k dopravní kolizi přesto startoval vrtulník, poněvadž zranění další osoby bylo středně těžké. Šedesátiletý muž byl do brněnské nemocnice převezen letecky.

„Na místo jsme vyslali vrtulník letecké záchranné služby, který transportoval do brněnské nemocnice v Bohunicích muže se středně těžkým zraněním,“ uvedla pro Českou tiskovou kancelář mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková.

Dechová zkouška u obou řidičů byla negativní. Okolností zavínění nehody vyšetřuje policie.

 

-TIK-

foto: www.novinky.cz