Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Městský lesík a Gránice čeká pravidelné ozdravení

Na začátku měsíce února budou mít znojemské Městské lesy opět docela dost napilno. Gránické údolí a Městský lesík totiž čeká takzvaná nahodilá těžba, která je nevyhnutelná. 

  • Ilustrační foto.
„Nahodilá těžba se bude týkat poškozených, odumřelých a nebezpečných stromů. Také se zaměříme na těžbu stromů napadených kůrovcem,“ avizuje plány ředitel Městských lesů Zdeněk Trojan. Začnou tak těžební zásahy s cílem tyto lokality ozdravit. 
„V návaznosti na těžbu prosíme hlavně návštěvníky Městského lesíka a Gránického údolí, aby dbali při svých procházkách těmito lokalitami zvýšené opatrnosti a řídili se pokyny pracovníků provádějících těžbu,“ vzkazuje Ondřej Benešovský z Městských lesů. 
Tato práce bude mít následně také další návaznost, a to revitalizaci Městského lesíka, po které volali Znojemští při loňském Fóru Zdravého města. 
Kromě podpory přirozené obnovy pro budoucí nahrazení stávajícího starého porostu pomocí zmíněné nahodilé těžby byly prozatím ořezány stromy podél chodníků, aby se zvýšila účinnost lamp. 
„Pro Městský lesík máme v plánu i úpravu cest a přidání laviček, košů a jiné záležitosti. Nyní jsme ve fázi přípravy projektu,“ řekl ředitel Trojan. 
O revitalizaci Městského lesíka, kterou budou provádět Městské lesy Znojmo, budeme před jejím samotným zahájením podrobně informovat.
Zuzana Pastrňáková
tisková mluvčí Města Znojma