Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Marek Dalík slavil silvestr v „protekční“ znojemské věznici

Když známý lobbista Marek Dalík nastoupil začátkem listopadu loňského roku do věznice v pražské Ruzyni za podvod v souvislosti s nákupem vojenských vozidel Pandur, nabízela se logická otázka: Bude znovu „protekčně“ přestěhován do znojemské věznice?

 

V této věznici si totiž Dalík odpykával už trest od předloňského září.

Na základě rozhodnutí Nejvyššího soudu České republiky byl však 12. dubna propuštěn.

Zda se nyní lobbista Marek Dalík dívá na svobodu ze zamřížovaných oken ve Znojmě a oslavil zde také silvestra, však mluvčí zdejší věznice sdělit nechce, protože jí to prý neumožňuje předpis.

Paradoxně tím ovšem nepřímo potvrzuje, že Marek Dalík tam skutečně sedí. Eskorta jej měla převézt opět do znojemské věznice už v listopadu. Znojemsku to potvrdilo několik nejmenovaných zdrojů přímo z řad zaměstnanců věznice.

„Informace o umístění odsouzených věznice nemá oprávnění podávat. Odsouzení jsou umísťování na základě toho, do jakého typu věznice jsou odsouzeni, a rozdělování do jednotlivých věznic je v kompetenci generálního ředitelství,“ řekla k tomu Ludmila Lenikusová, mluvčí věznice.

Spekuluje se o tom, že Dalík se na jižní Moravu dostal díky něčí protekci. Toto zařízení má ve zločinecké galerce nezvykle dobrou pověst. Například, že se ve Znojmě výborně vaří. Ve zdejší kuchyni pracují jak sami vězňové, tak i civilní zaměstnanci, kteří připravují jídlo ještě pro pracovníky znojemského soudu - a už proto by krmě měla být chutná. A kde se dobře vaří, tam se dobře daří.

Skutečnost, že je znojemská věznice „fešácká“, dokládá i fakt, že si tu odpykával svůj trest za znásilnění David Železný, syn bývalého ředitele televize Nova a senátora Vladimíra Železného.

Trávit dny ve vězení však samozřejmě není žádný med ani ve Znojmě. Budíček tu vyzvání už před šestou, v cele bývá v průměru pět mužů.

Marek Dalík je nyní během výkonu svého trestu údajně zaměstnán v obsluze servisního zázemí ředitelství věznice.

 

 

Alžběta Janíčková