Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Kuplíři už sedí

Kriminalisté z odboru pátrání opět zasahovali. Detektivové zadrželi trojici osob odsouzenou za kuplířství a obchodování s lidmi. 

Takzvaní pátrači ve spolupráci s kriminalisty z územního znojemského odboru zadrželi v polovině ledna v Šatově a ve Vrbovci trojici osob.

Na česky hovořící ženu a muže, a na dalšího podezřelého, pocházejícího patrně z Ukrajiny, vydal Vrchní soud v Olomouci příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody za kuplířství a obchodování s lidmi. Zadržení byli téhož dne eskortování do brněnské věznice.

Odsouzení lákali v letech 2003-2005 za účelem pracovní příležitosti ukrajinské ženy. Ty ale nakonec musely v Čechách poskytovat sexuální služby za úplatu.

Ženám ukrajinsky hovořící muž pokaždé zhotovil na vlastní náklady cestovní pasy s tím, že mu dlužnou částku po příjezdu do Čech vrátí.

Dvojice, která hovořila česky, vlastnila ve znojemském regionu klub a následně ženy ubytovávala. Bezprostředně po jejich příjezdu do klubu jim však byl odebrán cestovní pas a byly přinuceny k tomu, aby si dlužnou částku odpracovali prostitucí.

„Česky hovořící ženě byl uložen trest odnětí svobody na čtyři roky a šest měsíců. Česky hovořícímu muži a ukrajinsky hovořícímu muži byl uložen trest odnětí svobody na šest let,“ informovala tisková mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová.                     

-TIK-