Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Kristkovu bouřlivému happeningu tentokrát nepřihlížel nikdo

K proměnám dochází většinou utajeně. Nejinak tomu bylo se Zámečkem v Podhradí, který se během nedávné bouře vyklubal ze svého kokonu a obří prostěradlo, do něhož byl zabalen, ostentativně odhodil v dál jako Cyranův klobouk.

  • FOTO: Dušan Rouš
  • FOTO: Dušan Rouš

Lubo Kristek, jenž tuto proměnu jasnozřivě předpověděl během svého posledního happeningu filmové noci (Zámeček zabalený do prostěradla ), pro Znojemsko konstatoval: „Nechal jsem působit přírodní vlivy, což jsou jediné vlivy ve společnosti a v přírodě, které hluboce respektuji. Bouře tomu chtěla, aby prudký vítr symbolický kokon roztrhal a Zámeček se tak narodil znovu. Ještě téže inspirativní noci jsem začal pracovat na nové plastice, která je kombinací alpaky a dřeva. Nazval jsem ji Sluneční svit po mentální bouři,“ prozradil Znojemsku Lubo Kristek.

Poprvé v historii se tak hlavním a jediným aktérem neplánovaného minihappeningu stal atmosférický jev. Unikátní umělecké Mistrově formě však tentokrát nepřihlížel divák žádný, kromě pozorného oka fotografova, jehož majitelem je Dušan Rouš. Jedinečné, větrně bouřlivé představení i samotný název zmíněné plastiky jako kdyby napovídaly, že Lubo Kristek svou dobu mílovými kroky opět předbíhá. „Ona si taky nic jiného nezaslouží,“ podotkl Mistr.

Vlastimil Mrva