Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Krajští slibují, a nejen Božickým

Krajští radní si chtějí hlouběji sáhnout do kapsy vlastní, ale i státní, a slibují hory doly. Anebo slibují spíš to, že hory a doly (konkrétně silnice a mosty) opraví z rozpočtu jak vlastního, tak státního. Půjde o nemalou investici za bezmála půl miliardy korun, která bude mít svůj dosah až do znojemského regionu.

Rozhodně však nejde o jediné peníze, které letos také na silnice též na Znojemsku poputují. Na provoz a lokální opravy komunikací má krajská Správa a údržba silnic v rozpočtu 570 milionů korun.

Jednou ze staveb, která má být z krajských prostředků citelně podpořena, je také rekonstruovaná okružní křižovatka a most v Božicích. Jediná svízel však tkví v tom, že záměr krajských radních musí být ještě schválen centrální komisí ministerstva dopravy.

Úplný důvod k radosti tedy ještě nenastal.

Na druhou stranu ledacos vypadá víc než nadějně. Každopádně se teprve uvidí, kolik peněz letos zvládnou silničáři prostavět a do jaké míry sníži náklady vzájemný konkurenční boj stavebních firem ve výběrových řízeních. V této oblasti lze vývoj pouze odhadovat.

Další finanční prostředky z krajského rozpočtu mají putovat do Střelic a Hostěrádek na mosty, do Chvalovic na průtah a také do Jevišovic na opěrnou zeď.      

                             

Vlastimil Mrva