Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Kolumbus pomohl již 340 žákům a studentům, a bude pokračovat

Projekt Kolumbus pokračuje i letos a s ním i jeho část Znojmo mluví anglicky. Žáci základních škol, studenti i čerství absolventi s trvalým bydlištěm ve Znojmě a jeho městských částech tak mohou o proplácení úspěšně složeného certifikátu z angličtiny i němčiny žádat i v roce 2018. Kromě toho pokračuje podpora výuky jazyků přímo na školách, které město zřizuje.

„Musím upřímně říct, že z projektu Znojmo mluví anglicky mám opravdu radost. Celkem jsme žákům a studentům proplatili již 340 jazykových certifikátů z angličtiny a němčiny, přičemž stovka z nich onu zkoušku složila vloni. Evidujeme každoročně zvyšující se zájem o proplacení certifikátů, což je důkazem, že se žáci a studenti cizí jazyky učí a že tak snáze obstojí ve své profesní budoucnosti. A to je jedním z našich prvořadých cílů,“ konstatuje místostarosta Jan Grois, který má v gesci školství a který byl u zrodu projektu.
V rozpočtu na rok 2018 je na proplácení úspěšně složených jazykových certifikátů opět vyčleněna částka jednoho milionu korun. Podmínky proplácení jsou k nalezení na webových stránkách www.znojmokolumbus.cz.  
Město jazykové vzdělávání podporuje i přímo na základních školách, které zřizuje. Dotuje například pořízení učebnic a pomůcek, pořádání zájezdů nebo zapojení zahraničního lektora do výuky.
Projekt Kolumbus vznikl v roce 2012 jako nástroj v boji proti nezaměstnanosti a pro posílení konkurenceschopnosti Znojmáků na trhu práce. 
Znojmo mluví anglicky se stalo jednou z jeho nejúspěšnějších částí. I nadále totiž mají žáci, studenti a také absolventi možnost získat podporu ve formě proplacení zkoušky certifikátu, pokud splní podmínky projektu. Jednou z těch zásadních je mít trvalé bydliště ve Znojmě nebo v jeho městských částech. 
Zuzana Pastrňáková 
tisková mluvčí Města Znojma