Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Kojopiknik v Jubiláku

Je kojení přirozená součást života, nebo nestydatost, s níž by se ženy měly schovávat doma? Názory veřejnosti se různí, jak známo. Ženy při znojemských kojopiknicích však odpovídají názorně. Co čtrnáct dní se scházejí v Jubilejním parku, tráví společně pod stínem městského smrku příjemné dopoledne a povídají si o pro ně aktuálních tématech.

  • Foto: Kojopiknik
  • Foto: Kojopiknik
  • Foto: Kojopiknik
  • Foto: Kojopiknik

Organizátorka akce, laktační poradkyně Pavlína Raabová, pořádá vždycky kojopiknik s konkrétním tématem a ve svém oboru jde rozhodně příkladem. Nejen Pavlína, ale i ostatní zúčastněné během dvouhodinového povídání dříve či později dají svým kojencům napít.

Dvě desítky kojících žen  na dekách jistě vzbudí v parku pozornost kolemjdoucích. A s jakýmže cílem Pavlína kojopikniky pořádá?

„Jako laktační poradkyně se domnívám, že tady na Znojemsku nemají maminky moc možností, jak a kde si předávat zkušenosti o kojení svých dětí. Proto se snažím ženám při setkání na kojícím pikniku podat konkrétní  informace a podpořit je ve chvílích, kdy nastanou při kojení nějaké potíže.

Vždy máme konkretní téma, kterému se věnujeme, například kojení v létě, zoubky kojených dětí či mýty o kojení. Prostor je však i pro sdílení vlastních zkušenosti.“ komentuje Pavlína Raabová.

Pravidelným hostem na setkáních bývá i Martina Matuščinová z obchůdku Brána k dětem na Horní Česká. Při piknicích předvádí vázání dětí do šátků, hovoří o kontaktním rodičovství a nabízí i zboží a akce organizované Bránou k dětem.

Ke zmiňovanému kontaktnímu rodičovství patří i takzvané kojení na požádání, tedy kdykoli a kdekoli, k čemuž ne každý kolemjdoucí projevuje pochopení.

„Já osobné špatnou zkušenost nemám, nedávno jsem dceru kojila na Freeportu uprostřed chodby,“ směje se Pavlína. „Vím ale o maminkách, před kterými si kvůli kojení malého miminka kolemjdoucí odplivli, nebo utrousili nevhodnou poznámku,“ dodává.

Nezbývá než odpůrcům kojení na veřejnosti poradit, aby se v dopoledních hodinách vyhýbali městským parkům.

                        

Šárka Novotná