Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Knihovnické ocenění putovalo do Pavlic

V úterý 21. listopadu proběhlo v Moravské zemské knihovně v Brně již tradiční slavnostní setkání knihoven a zastupitelů obcí Jihomoravského kraje. Tentokrát byly oceňovány neprofesionální knihovny za přínos, nadstandardní služby či za rekonstrukci.

Za znojemský region byla ředitelkou Městské knihovny Znojmo Věrou Maškovou a vedoucí regionálního oddělení Janou Sikorovou navržena Obecní knihovna v Pavlicích. Nominována byla za proměnu, kterou za poslední roky díky paní knihovnici Janě Nachtneblové a podpoře zřizovatele prošla. Nejen, co se týká interiéru, ale také stran chodu knihovny a jejích aktivit. Knihovna se nachází v obci se 467 obyvateli.

Knihovnice Jana Nachtneblová působí v ní od 1. července 2011. V roce 2012 byla knihovna automatizována. Její fond zaznamenal výraznější aktualizaci i obnovu. Uživatelé se tak mohou těšit z bohaté nabídky literatury různých žánrů. Pravidelně také dochází k obměně knih z výměnného fondu knihovny znojemské.

Ve spolupráci s místní Základní školou se každoročně zapojují do Noci s Andersenem. Minimálně jedenkrát ročně probíhají v knihovně tematické kreativní dílničky. Loni byla knihovna zapojena do regionálního projektu S mou knihovnou tam a sem projdeme se pravěkem.

Současně vyhlásila také nejlepší čtenářskou babičku, kterou se stala Vilma Březinová.

Děti v otevírací době mohou hrát i různé stolní hry. Kromě místní Základní školy spolupracuje knihovna s Mateřskou školou, v jejíž budově sídlí.

V roce 2016 došlo k novému nátěru regálů a kovových částí stolů a židlí. Letros byla knihovna vymalována a nově natřeny vchodové dveře.

Ocenění spolu s knihovnicí převzal starosta Pavel Nechvátal.

 

 

text a foto: -maska-