Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Když se zakutálí kulaté razítko

Zdánlivě nesourodé instituce - znojemské Přeskače a Ředitelství služby cizinecké policie v Praze. Přesto je něco spojuje. Na obou úřadech ztratili nedopatřením kulaté úřední razítko. Zákonný postup v těchto případech má nekompromisní pravidla a nepříjemnou ztrátu je nutné okamžitě ohlásit.

V Přeskačích se tak stalo začátkem předminulého týdne, kdy se informace objevila i na webu obce. Zmizelo tam velké kulaté razítko se státním znakem a s textem na okruží OBECNÍ ÚŘAD * PŘESKAČE *

Dokumenty vydané po 11. září a opatřené tímto razítkem jsou kvůli obavě ze zneužité neplatné.

Podle tamní účetní Anny Němcové s největší pravděpodobností někam zapadlo.

„Měla jsem povinnost tuto skutečnost okamžitě ohlásit i v případě podezření. Pokud se razítko najde, už ho nebudeme moci používat,“ sdělila účetní. Obec má naštěstí k shodným úředním výkonům razítko ještě jedno.

„Nechápu, proč se o takovou věc vůbec zajímáte,“ komentoval pak událost trochu překvapeně starosta Pavel Dobeš. „Tohle je informace důležitá leda tak pro sousedy,“ dodal. Razítko se sice neztrácí každý den, ale občas se taková věc stane. Svědčí o tom i Věstník vlády pro orgány krajů a orgány obcí, ve kterém ministerstvo vnitra ze zákona zveřejňuje, kde ke ztrátě či odcizení těchto razítek došlo. V minulém pololetí se tak stalo nejenom Policii ČR na ředitelství služby cizinecké policie v Praze, ale třeba i na úřadě ostravské Poruby. Nyní se tedy na seznamu objeví i Přeskače.                                  

 

-jan-