Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Kdo je Jan Matoušek, patron znojemského kluziště

Patronem nového umělého kluziště na Horním náměstí ve Znojmě se stal olympionik Jan Matoušek. 

  • Jan Matoušek. FOTO: -pas-
„Jsem hrdý na to, že patronem kluziště bude Znojmák Jan Matoušek, skvělý sportovec a člověk, který bude příští rok reprezentovat nejen Českou republiku, ale i Znojmo ve sledge hokeji na paralympiádě v Pchjongčchangu,“ konstatoval místostarosta Jan Grois.
Dvaatřicetiletý Jan Matoušek hrál hokej odjakživa, je odchovancem zdejších Orlů. V osmnácti letech jej však postihla autonehoda, kterou – jak sám říká – zavinily jeho malé řidičské zkušenosti. A zůstal na vozíku. Nevzdal se však a popral se s osudem – a ke sportu se vrátil. Plave, boxuje, ale hlavně se věnuje svému milovanému hokeji, je sledge hokejovým brankářem. 
„K hokeji jsem se vrátil v roce 2006 a jsem u něj dodnes. Díky němu jsem zažil spoustu radosti, viděl jsem kus světa, a hlavně zůstal aktivní i po úraze. Pro mě je hokej přirozenou součástí života,“ říká skromně Jan Matoušek. 
Za sebou má hned několik úspěchů. Několikrát vyhrál sledge hokejovou ligu se Zlínem, účastnil se několika mistrovství Evropy i světa a zavítal i na paralympiádu do kanadského Vancouveru. Atmosféru paralympijských her si zopakuje příští rok. 
„Se spoluhráči jsme se teď na turnaji ve Švédsku kvalifikovali na paralympiádu v jihokorejském Pchjongčchangu, která bude v březnu,“ neskrývá nadšení Matoušek.
„Věřím, že jsme zvolili dobrého patrona našeho kluziště. Honza je skvělý sportovec, skromný kluk s velkým srdcem a taky určitě vzor pro všechny mladé lidi s handicapem,“ dodává místostarosta Jan Grois.
-pas-