Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Jak získat řidičský průkaz cykloprofíka

Děti si rády hrají a soutěží. Touží poznávat nové věci. Když jede rodina v automobilu, je ideální čas s dětmi probírat, jak by se měl malý cyklista chovat, co smí a co je mu zapovězeno.

 

  • Tisková mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová představuje kvíz, jehož součástí je průkaz cykloprofíka. Pro kluky je modrý, pro děvčata růžový. foto: -eis-

Znojemská policie připravila první akci tohoto druhu zaměřenou na děti v automobilech minulý pátek, kdy dětem jedoucím v autě s dospělými rozdávala skládačku a pexeso zaměřené na dopravní výchovu. Akce je celorepubliková a bude trvat po celé prázdniny.

Celkem dvanáct pravidel je připraveno v papírové skládačce pro malé cyklisty. Tyto zásady doplňují nejdůležitější dopravní značky, a navíc jeden příklad řešení křižovatky.

Na druhé straně skládačky jsou kvízové otázky. Kdo je správně zodpoví, tomu může rodič vyplnit řidičský průkaz cykloprofíka, na kterém je uvedeno, že držitel má dostatečné znalosti na to, aby se mohl vydat na dráhu cykloprofíka.

Prokázal totiž chytrost a zodpovědnost nejen za sebe, ale také za všechny účastníky silničního provozu, které potká.                

 

-eis-