Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Hmyzí hotel čeká první hosty

Že si děti ze včelařského kroužku v Mikulovicích opravdu nenechají žádnou výzvu ujít, to je stará pravda. A svědčí o tom také následující řádky. 

Když Včelí stráž (spolek propagující včely a včelařství - pozn. redakce) vypsala soutěž pro včelařské kroužky, neváhaly a pustily se do práce. Vzhledem k tomu, že nevlastní žádné finanční prostředky, rozhodly se postavit hmyzí hotel převážně ze snadno dostupných materiálů.

Jako základ jsme použili věci rozličné. Staré vyřazené skříňky ze školy, které jsme postavili na dřevěné špalky. Dovnitř děti daly různé přepážky a vyskládaly je různými přírodními materiály, například senem, slámou, rákosem, kukuřičným šustím, šiškami borovými a smrkovými, kůrou, březovým listím, špalky, do kterých se navrtaly dírky, vrbovými proutky a nepohrdly  ani starou poškozenou děravou cihlou.

A kdo bude v hotelu bydlet?

Hotel jsme vyrobili pro samotářské druhy hmyzu. U nás jich žije asi 500 druhů. Hlavními obyvateli jsou včelky samotářky, různé čalounice, pískorypky, zednice či drvodělky, zlatěnky, čmeláci, slunéčka sedmitečná, krásnoočka a také škvoři, kteří se tak jako slunéčka živí mšicemi.

Nezapomněli jsme také na ježky, ještěrky, hady, možná přijde i nějaká myška. Pro ně jsme ve spodní části navrstvili seno, slámu, listí a kameny. Ze stanoviště jsme odcházeli s dobrým pocitem, že jsme zase trochu prospěli přírodě.                      

 

text a foto:

Božena Dobešová

Včelařský kroužek

Mikulovice