Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Hlavním sportem stále hokej

Znojemští zastupitelé rozhodli nedávno o přidělení dotací na podporu sportu. Sportovci letos obdrží od Města Znojma 23 890 000 korun, které poputují do pokladen více než čtyřiceti znojemských sportovních klubů. Hlavním sportem ve městě nadále zůstává hokej.

„Nejvíce peněz získá letos na podporu své činnosti hokejový tým HC Orli Znojmo. Tým hrající mezinárodní hokejovou ligu EBEL dostane v letošním roce osm milionů korun. Hokej je ve městě dlouhodobě sportem číslo jedna a Orli naše město skvěle reprezentují na mezinárodní scéně, říká místostarosta pro kulturu, sport a volnočasové aktivity Jan Grois. V loňském roce tým dosáhl historického úspěchu v EBEL lize,  když se probojoval až do finále.

Mládežnické týmy fotbalistů a hokejistů získají dohromady z dotací rovných šest milionů korun. „Mládežnický sport je pro nás prioritou číslo dvě. V dnešním světě počítačů je důležité vést naše děti ke sportu a zdravému životnímu stylu,” vysvětlil místostarosta Jan Grois.

Třetí nejvyšší dotaci získali znojemští fotbalisté, kteří patřili v posledních sezonách k lídrům druhé nejvyšší fotbalové ligy. „Znojemský fotbal se v posledních letech zvedl a zastupitelé svým rozhodnutím dali jasně najevo, že by byli rádi, kdyby klub ve svém růstu pokračoval a reprezentoval naše město stejně dobře jako hokejisté,” potvrdil záměr Jan Grois.

Rostoucí výkonnostní křivku vykazují rovněž znojemští florbalisté, kteří letos získají z městského rozpočtu 1,13 milionů korun. Naopak plavci jsou trochu na ústupu. Přesto se zastupitelé shodli, že tento tradiční znojemský sport podpoří částkou 900 000 korun.

Více než tři miliony korun, které zbyly, rozdělili znojemští zastupitelé mezi čtyřicítku menších sportovních klubů.       

 

-pas- (-t-)