Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Falešní plynaři

Od začátku roku evidují policejní orgány již dva případy, kdy starší občany okradli falešní plynaři.

První případ se stal ve znojemské Loucké ulici 3. ledna. Pachatel v pravé poledne zazvonil na devětasedmdesátiletou paní, která mu otevřela „Oslovil ji jejím příjmením a řekl, že je od energetické společnosti a jde na kontrolu plynových hodin. Dal ženě do ruky tablet, aby jej na chodbě před bytem držela u plynových hodin. Sám pak šel do bytu pustit plyn. Neoprávněně tak vnikl dovnitř a odcizil tam finanční hotovost a šperky. Majitelce tím způsobil škodu zhruba 6 500 korun,“ informovala tisková policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.
K podobnému případu došlo 31. ledna v Božicích. Muž se vydával za pracovníka společnosti RWE Innogy. Devětasedmdesátiletá seniorka mu uvěřila přišla o 800 korun.
„V souvislosti s těmito případy upozorňujeme občany, aby nedávali těmto podvodníkům a zlodějům šanci. Technici, kteří mají oprávnění ke kontrole plynárenských zařízení, se vždy předem nahlásí. Telefonicky nebo písemně kontaktují majitele několika dnů předem a na místě samotném se prokážou průkazkou s fotografií. Občané mají také možnost zatelefonovat na zákaznickou linku 800 11 33 55 (číslo je uvedeno na zadní straně průkazu) a ověřit si věrohodnost technika a důvod jeho návštěvy.
Jestliže vás bez oznámení předem navštíví podomní prodejce energií, máte právo se s ním nebavit. Rozhodně nepodepisujte žádné dokumenty pod nátlakem. Nechte si čas na prostudování a zvážení případné změny dodavatele energií. Nenechte prodejce fotit ani plynoměr a ani elektroměr. Pokud je ve vaší obci zákaz podomního prodeje, ihned volejte linku 158. Osoba, která tento zákaz nerespektuje, se dopouští protiprávního jednání,“ doplnila Lenka Drahokoupilová.         
-TIK-