Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Exmístostarosta za ANO Jan Fiala dluhům neujel

Bývalý cyklistický závodník a také bývalý znojemský místostarosta Jan Fiala za hnutí ANO má rád rychlou jízdu, dluhům ale ujet neumí.

  • Bývalý místostarosta Jan Fiala (tehdy hnutí ANO) má problémy. foto: -eis-

Před dvěma lety ujížděl služebním vozem znojemského Městského úřadu směrem na Prahu rychlostí 202 kilometrů v hodině. V té době se zároveň provalily jeho další hříchy - nezaplatil několik měsíců nájemné v městském bytě a dvěma lidem odměnu přes dvě stě tisíc.

Nakonec musel na svoji slibně započatou kariéru politika, hájenou v barvách hnutí ANO, rezignovat. Teď visí na úřední desce radnice oznámení o exekuci cyklistického klubu, který založil a který za jeho šéfování nezaplatil opavské prodejně Isobike za nákup kol.

Dohromady šest set osmdesát tisíc.

„Ano, je to tak. Pan Fiala nám dlužil a stále dluží. Soud nějak rozhodl a byla vyhlášena exekuce,“ sdělil za firmu Isobike její jednatel, který nechce zveřejnit své jméno, redakce je ale zná. „Sice už nějaká úhrada proběhla, ale je to jen zlomek toho, co máme dostat. Dlužná částka nás dostala do velkých problémů,“ uvedl roztrpčeně.

Přitom samotný Fiala se pro naši redakci před časem písemně vyjádřil, že veškeré svoje závazky uhradil předtím, než nastoupil do funkce místostarosty.

 

Alžběta Janíčková