Reklama
 

Miniaplikace

 

 

 

 

 

 

 

BlueBoard.cz

Další chvat na obchvat?

V červenci byl na brněnský krajský soud podán návrh na zrušení zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje, který čítá víc jak dvě stovky stran a dalších listinných příloh. Krajský tiskový mluvčí uvádí, že žalobní návrh je neopodstatněný, protože stojí na hliněných nohou.

„Z jistého úhlu pohledu můžeme požadavek navrhovatelů označit za egoistický. Osobně jsem byl velice překvapen tím, že v žalobním návrhu uváděná fakta jsou používána účelově, jednostranně a bez reálných základů,“ uvedl Martin Maleček, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje.

„Pokud by došlo k opětovnému zrušení zmíněného dokumentu, pak by byli poškozeni nejen obyvatelé kraje, ale i další, kteří územím projíždějí, navíc by se všechny práce zdržely minimálně o další tři roky. Právě proto, aby ke zrušení tohoto dokumentu nedošlo, se proti žalobnímu návrhu chtějí postavit mnohá města a obce jižní Moravy,“ přiblížil stávající situaci Petr Holeček z tiskového oddělení kanceláře hejtmana. Současně konstatoval, že jedním z mnoha důsledků případného opětovného zrušení vzpomenutých zásad územního rozvoje by bylo také zdržení realizace znojemského obchvatu.

S ohledem na notoricky známý fakt, že proti této ostře sledované znojemské stavbě stále někdo něco namítá, pokusili jsme se vypátrat, zda za zmíněným žalobním návrhem nefiguruje také agilní spolek s Lenkou Polákovou v čele podporovaný docentem Jiřím Firbasem, neúspěšným kandidátem na zdejšího senátora.

Nic z naznačeného se nám však prokázat nepodařilo.

 

Vlastimil Mrva